YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uyuşturucu PKK'dan gelmiş
Amirallere suikast iddianamesinden: Subaylar, uyuşturucuyu PKK'dan temin etmiş.
Uyuşturucu PKK'dan gelmiş
05 Şubat 2010 / 18:47 Güncelleme: 05 Şubat 2010 / 19:02

Amirallere suikast davasının iddianamesinde yer alan bir deniz teğmene ait ihbar mektubunda, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde seks ve uyuşturucu partileri verildiği öne sürülüyor. Mektupta, rütbeli askerler tarafından uyuşturucu ticareti yapıldığı, uyuşturucunun da terör örgütü PKK"dan temin edildiği iddialarına yer veriliyor.
Amirallere suikast iddiasıyla açılan dava ile ilgili soruşturmaya, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli bir teğmen olduğunu belirten kişinin gönderdiği ihbar mektubu ile start verildi. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bugün kabul edilen iddianamede, ismi belirtilmeyen teğmen tarafından gönderilen ihbar mektubunun tam metnine yer verildi.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli bazı subayların uyuşturucu ve seks partisi düzenledikleri iddiasında bulunan ihbar sahibi teğmen, Deniz Lisesi'nden Deniz Harp Okulu'na, oradan da teğmenliğe uzanan yolda bahriyelilerin önünü uyuşturucu bataklığının kestiğini savunuyor.

Birçok subayın içinde yer aldığı karanlık organizasyonu, örgütsel bağlarını, amaçlarını, uyuşturucunun nereden temin edildiğini, bu organizasyonun liderlerini, hangi özel mekanlarda nasıl seks partileri verildiğini, geniş organizeyi kimlerin himaye ve desteğiyle ne amaçla devam ettirildiğini ihbar eden teğmen, mektubunda bunların kendisine de kurulmuş korkunç bir tuzak olduğunu iddia ediyor.

Mektupta, "Yıllardır içinde bulunduğum bu bataklığın farklı amaçları olan bir ihanet çemberi olduğunu anlamış bulunuyorum. Yapıyı deşifre etmek, lanet yapıyı çökertmek istiyorum." ifadesine yer veriliyor.

İhbarcı teğmen, uyuşturucu ve fuhuş işini birlikte yürütenlerin, uyuşturucu trafiğini özellikle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı içerisinde olmak üzere Kuleli Askeri Lisesi ve diğer askeri liselerden de arkadaşları vasıtasıyla devam ettirdiklerini belirtiyor.
Bahsedilen asker kökenli bu organize yapının uyuşturucu üzerinden kazanç temin ettiği, çıkarları doğrultusunda taraftar topladığı, rakip gördükleri kişileri de bu yolla egale ettikleri de iddialar arasında bulunuyor. İhbar mektubunda, bir Türk askerine yakışmayacak her türlü pislik içerisinde bulunan bu kişilerin seksi de bir tuzak malzemesi olarak kullandıkları bilgisine yer veriliyor.

SUBAYLARIN UYUŞTURUCU KONUSUNDA PKK İLE İŞBİRLİĞİ

Bu suç organizasyonunun içinde yer alan subaylarla ilgili çirkin iddialar da bu ihbar mektubunun içinde yer alıyor. Teğmenler Ülkü Ö. ve Sinan E. ile Deniz Harp Okulu öğrencisi Uğur K.'nın bahsedilen uyuşturucu trafiğinin kilit noktasında ve organizatörü konumunda oldukları belirtiliyor.

Bu kişilerle alakalı olarak şu bilgilere yer veriliyor; "Uyuşturucuyu temin ederek kendi kurdukları ekipleriyle satışını sağlarlar. Kiralamış oldukları evlerde sivillerin de katıldığı seks ve uyuşturucu partisi düzenlemektedirler. Partiler ve örgütsel faaliyetler için kullandıkları kendilerine bağlı çok sayıda evleri vardır. Bu partiler sayesinde uyuşturucu bağımlısı yaptıkları şahıslar, bu uyuşturucu organizasyonunun potansiyel müşterisi durumundadırlar. Değişik kanallardan temin ettikleri uyuşturucuları bağımlı yaptıkları kişilere daha pahalıya satarak ciddi bir gelir elde etmektedirler."

Teğmen Ülkü Ö'nün uyuşturucu işinde PKK ile de irtibatı olduğu belirtilen ihbar mektubunda bu işlerini akrabası da olan PKK'lı E.K. ile gerçekleştirdiği iddiasına yer veriliyor. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler