YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uyuşturucu operasyonunda "1 dolar" çıktı
Uyuşturucu operasyonunda "1 dolar" çıktı
29 Temmuz 2016 19:43
Kayseri'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen yol kontrolünde 3 adet 1 dolarlık banknot ile FETÖ'nün propagandasını yapan 73 kitap ele geçirildi

Kayseri'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen yol kontrolünde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) propagandasını yapan 73 kitap ile 3 adet bir dolarlık banknot ele geçirildiği bildirildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan yol kontrolünde, Kayseri-Ankara karayolu vergi kontrol sabit noktasında M.E.A'ya ait araç durduruldu. 

Araçta,77.25 gram esrar, 5.47 gram metamfetamin, 39 uyuşturucu tablet ile FETÖ terör örgütü propagandasını yapan 73 kitap ve 3 adet 1 dolarlık banknot bulundu. 

Araç sürücüsü M.E.A, gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen M.E.A, adliyeye sevk edildi.

1 doların sırrı

Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında yakalanan bazı zanlıların üzerinden ve iş yerlerinden çıkan bir dolarlık banknotların örgüt içindeki hiyerarşide şifre amaçlı kullanıldığı iddia edilmişti.

Paraların, FETÖ'nün elebaşı tarafından sözde "bereket ve işlerinin yolunda gitmesi" amacıyla okunarak gönderildiği, dolarları iş adamlarının bereket, askerlerin ise örgüte mensup olduğunu göstermek için taşıdığı, ayrıca metal paranın ise hiyerarşide üstte ve kilit rolde bulunan kişilerce taşındığı ileri sürülmüştü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler