YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uyuşturucu çetesi çökertildi...
Uyşturucu baronuna baskın yapıldı... Baron’un Ferrarilerilerine el konuldu...
Uyuşturucu çetesi çökertildi...
02 Nisan 2011 / 08:37 Güncelleme: 02 Nisan 2011 / 09:49

Cezaevindeki uyuşturucu baronu Nejat Daş’ın kardeşi Vahdet Daş’ın elebaşı olduğu uyuşturucu çetesine operasyon düzenlendi. 7.5 milyon euro’luk uyuşturucu ele geçirildi, 15 kişi gözaltına alındı, kullandıkları lüks otomobiller Emniyet’e çekildi.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 yıl önce elebaşılığını uyuşturucu baronu Nejat Daş’ın kardeşi Vahdet Daş’ın yaptığı ileri sürülen şebekenin 250 kilo uyuşturucuyu Avrupa ülkelerine göndermeyi planladığını belirledi.  İddiaya göre çete İran’dan aldıkları eroini, birkaç seferde Türkiye’ye soktu. 250 kilo eroninin tamamı geldikten sonra bir TIR’ın zula olarak tabir edilen gizli bölmelerine yerleştirildi. TIR’ın önceki gün Avrupa ülkelerine gitmek üzere yola çıkması üzerine polis operasyon için harekete geçti. Narenciye yüklü TIR Büyükçekmece’de durdurulurken aynı anda 15 değişik adrese düzenlenen operasyonda Vahdet Daş’la birlikte biri TIR şoförü 14 kişi gözaltına alındı. TIR’ın gizli bölgelerine yerleştirilen 250 kilogram eroin ele geçirildi.

7.5 milyon Euro

Operasyonda Avrupa ülkelerine götürülmek istenen piyasa değeri 7,5 milyon Euro olan 250 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. Gözaltına alınan Vahdet Daş’ın resmi hiçbir işinin olmadığı, İstanbul’un lüks semtlerinde 7 villasının bulunduğu evlerinin otoparkında da ikisi Ferrari olmak üzere 15 lüks otomobilinin olduğu ileri sürüldü. Uyuşturcu parasıyla alındığı öne sürülen villalar ve ve el konulan araçların hiçbirinin Vahdet Daş’ın adına kayıtlı olmadığı, çete üyelerinin üzerine yapıldığı tespit edildi.

Nejat Daş bağlantısı

Elebaşı Vahdet Daş’ın da aralarında bulunduğu 15 kişilik şebeke, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Halen Metris’te bulunan Nejat Daş’ın çeteyle bağlantısı araştırılıyor. Vahdet Daş’ın ağabeyi olan Nejat Daş’ın ismi ilk kez Lucky - S ve Kısmetim - 1 gemilerine yapılan uyuşturucu operasyonlarıyla gündeme geldi. O dönem geminin sahibi Ayanoğlu ailesinin kızı Derya Ayanoğlu’nun sevgilisi olan Nejat Daş, geminin yüklenmesi ve güzergâhının planlanmasıyla suçlandı. Nejat Daş,1993 yılında tutuklanarak Sinop Cezaevi’ne gönderildi. 1994’te bir duruşma sonrası jandarmaları ikna ederek kardeşi Vahdet Daş’ın Beyazıt’taki işyerine ziyarete gitti. Burada kaçan Daş, İspanya’da yakalandı, 16 yıla mahkum oldu. (Vatan)

gül
 // ilyas
adamlar parayı götürmüştür içeri alsanız nolcak krallar gıbı yasıyacaklar...
02 Nisan 2011 11:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler