YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uyan diye bağırmak istiyorum
CHP İstanbul İl Başkanlığı'nca Adli Yılın açılışı nedeniyle düzenlenen toplantıda "Türkiye'nin geleecği ve rejimi için önemli bir sınavdan geçiyoruz" diyen Sabih Kanadoğlu, "Uyan Türkiye diye bağırmak istiyorum"dedi.
Uyan diye bağırmak istiyorum
08 Eylül 2010 / 10:29 Güncelleme: 08 Eylül 2010 / 10:40

Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, "Türkiye'nin geleceği için ve özellikle rejimi için çok önemli bir sınavdan geçiyoruz. Bundan 4 gün sonra Türkiye rejiminin bir başka yöne çevrilmesi tehlikesiyle karşı karşıyadır"

CHP İstanbul İl Başkanlığı İl Hukuk Komisyonu tarafından Adli Yılın açılışı nedeniyle düzenlediği toplantıya katıldı. Kadıköy Zübeyde Hanım Evlendirme Dairesi'nde yapılan toplantıya Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, CHP MYK üyesi Süheyl Batum, CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimsek ile sayıda avukat katıldı.

Burada bir konuşma yapan Kandoğlu, "Yeni adli yılınızı kutluyorum. Türkiye'nin geleceği için ve özellikle rejimi için çok önemli bir sınavdan geçiyoruz. Bundan 4 gün sonra Türkiye rejiminin bir başka yöne çevrilmesi tehlikesiyle karşı karşıyadır. Onun için 'uyan Türkiye' diye bağırmak istiyorum. Çünkü eğer istediklerini gerçekleştirirlerse Türkiye çok sıkıntılı güç bir döneme ister istemez girecektir" dedi.

Referandum sonucunun sürprizle sonuçlanabileceğine dikkat çeken Kanadoğlu, "Halk oylamaları aldatıcıdır. Sürprize açıktır. Halk oylamasının nasıl çıkacağını şimdiden tahmin etmek çok zordur. Kamuoyu araştırmalarına fazla önem vermeyin. Onun için her türlü sonuca hazır olun. Sonuç ne çıkarsa çıksın o sunuca da saygılı olmak zorunda olduğumuzu unutmayalım" diye konuştu. 

Toplantıda söz alan CHP MYK üyesi Süheyl Batum ise "2010 yılında bir Anayasa yapıyoruz. Yine biz buradaki çok değerli öğrencilerimiz, sevgili avukat arkadaşlarım; Anayasa demek, toplumdaki çok değişik sınıfların sosyal, siyasal, kültürel gurupların katmanların taleplerini haklarını yansıtan ve özelliklede onların güvencelerine yöne veren metinlerdir. Zaten bu güvencelere ve haklara yer verdiği oranda anayasadır" diye konuştu.

İHA

SİZDEN BAŞKA HERKES UYANIK !
 // BATUHAN
Vatandaşlarımız Ülkemiz uyuyormuda uyansınlar asıl o gaflet uykusundan uyanında siz kendinize bakın. Bu güne kadar milletimize bidon kafalı, karnını kaşıyan, cahil diyen, aptal gören sizler değilmiydiniz ama gün geldi devran döndü uyuyan bidon kafalı karnını kaşıyan sizlermişsiniz. Avrupa bu meseleleri çoktan halletti size kalsa ülkeyi uyutacaktınız ama yırtındığınıza göre bu iş bitmiştir müjde 13 eylülde kahrolacaksı...
08 Eylül 2010 16:52
biz yıllardır bağırıyor sesimizi duyuramıyoruz...
 // ibrahim çelikoğlu
Uyan milletim mahkeme salonlarında aşağılandığını hatırla!Harcını ödeyemediğin için dava açamadığını hatırla.Uyan!Avukatsız hukuk işlemiyor,malını mülkünü elinden aldıklarını hatırla.Uyan!İcraya gitsen dosyaların kayboldu,alacağını alamadığın günleri hatırla uyan!
Çek senet mafyasının çek imzalsattırdığı günleri hatırla.vs.Uyan.!Uyan!Uyan!!!
Batur'un delişaşmasından bıktık.Oyunu verecek millet sosyal,kültürel,siyasal guruplardan oluşm...
08 Eylül 2010 13:35
Hele bi de bakalım
 // Maatonifi
Şu millete bı "uyan" de de millet uyansın, sabih efendi.Sen konuşmayınca uyanılmıyor.Konuş da "evet"ler %80'e ulaşsın....
08 Eylül 2010 11:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler