YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Usülsüz dinleme davasında kilit isim ifade verdi
Usülsüz dinleme davasında kilit isim ifade verdi
28 Mayıs 2015 22:29
Usulsüz dinleme davası Ankara merkezli olarak devam ediyor. Davada bugün önemli bir gelişme yaşandı. Soruşturmanın şüphelilerinden eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in ifadesi alındı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Alpaslan Karabay, Hrant Dink cinayeti soruşturmasından Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Akyürek'in ifadesini görüntülü sistem üzerinden aldı.

Karabay, ifade sonrasında Akyürek'i "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek" ve "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" suçlarından tutuklamaya sevk etti.

Akyürek, bunun üzerine nöbetçi Ankara 4. Sulh Ceza Hakimi Ramazan Kanmaz tarafından yine görüntülü sistem üzerinden sorguladı.

Avukatı Adnan Şeker'in hakimlikte hazır bulunduğu sorgu sırasında Akyürek, "hiçbir zaman hukuksuz ya da kanunsuz bir işlem yapmadığını" savundu.

Hakim Kanmaz, sorgu sonrasında Akyürek'in tutuklanması talebinin reddine karar verdi.

Ankara merkezli "usulsüz dinleme" soruşturmasında emniyet görevlisi şüphelilerin, başta siyasiler olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı danışmanları, gazeteciler, hakimler ve iş adamlarının da arasında olduğu 48 kişiyi, dosyalara farklı isimlerle dahil ederek dinledikleri öne sürülüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler