YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üst geçit yeniden yapılacak
Şirinevler-Ataköy üst geçidi yeniden yapılacak
Üst geçit yeniden yapılacak
28 Mayıs 2012 / 19:51 Güncelleme: 28 Mayıs 2012 / 20:16

E-5 Karayolu üzerindeki Şirinevler-Ataköy üst geçidi, artan yolcu talebi karşısında yetersiz kalması nedeniyle kaldırılarak yeniden yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Şirinevler'deki üst geçit, artan yolcu talebi karşısında yetersiz kalması sebebiyle, yeniden düzenlenerek yaz sonunda hizmete alınması planlanıyor.

Yeni projeyle var olan köprü kaldırılarak yerine 10 metre genişliğinde yeni bir yaya üst geçidi inşa edilecek. Üst geçide ilave platform olan turnikeler ve merdivenler üst geçitten ayrılacak.

Erişim noktalarında normal merdiven, yürüyen merdiven ve asansörler olacak.

Uygulama projeleri tamamlandıktan sonra yeni üst geçidin yapım çalışmalarına başlanacak. Yapım çalışmaları sırasında Şirinevler Metrobüs İstasyonu'nun Yenibosna tarafına geçiçi yaya üst geçidi yapılacak ve çalışmalar boyunca bu üst geçit kullanılacak.

Açıklamada, ayrıca yaya ulaşımının daha seri ve rahat hale getirilebilmesi için yeni üst geçit projesinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatı ile hazırlandığı kaydedildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler