YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Urfa'yı kana bulayacaklardı
Urfa'yı kana bulayacaklardı
10 Şubat 2010 13:54
Teröristbaşının yakalanışının yıldönümünde bombalı eylem yapmak isteyen 3 kişi son anda yakalandı

Şanlıurfa'da PKK adına eylem yapmak amacıyla Şuurlu Öğretmenler Derneğine bomba bırakan 3 öğrenci yakalandı. 2'si Üniversite biri lise öğrencisi olan bombacılar adliye ye sevk edildi.  

Edinilen bilgiye göre, yaptıkları istihbarat çalışmasında terörist başı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye ye getirilişinin yıl dönümde kentte bombalı eylem yapılacağını belirleyen Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bombalı eylemleri yapacak olan 3 kişiyi takibe aldı. Polis takip ettiği öğrencilerden Harran Üniversitesi öğrencisi B.A 'yı Şuurlu Öğretmenler Derneği Binasının çöp bidonuna el yapımı bombayı bıraktıktan sonra ,Siirt Üniversitesi öğrencisi İ.Ö ile Lise öğrencisi M.Ö'yü de bomba bırakılan dernek binasının çevresinde gözcülük yaparken yakaladı.

Polis ekipleri gözaltına alınan 3 kişinin evinde ve Harran Öğrenci Derneği'nde yaptığı aramada  bomba yapımında kullanılan kablo, bakir tel, barut ve bilye parçalarıyla çok sayıda örgütsel doküman ele geçirdi  Gözaltına alınan 3 kişiden B.A'nın  evinde yapılan aramada ise suç ve suçluyu övme suçundan hakkında kesinleşmiş 10 ay hapis cezası bulunan M.E'yi gözaltına aldı. 

M.E çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulurken, terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgusu tamamlanan  3 bombacı adliye ye sevk edildi. Sabah saatlerinde  sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliye ye getirilen 3 kişinin savcılıktaki sorgulamaları sürüyor. Polis Harran Öğrenci Derneği'nin çatı katında yaptığı aramada da 4 adet el yapımı bomba ele geçirdi.

Polisin Şanlıurfa da ele geçirdiği bombalar ile İzmir ve Adana'da ele geçirilen bombaların benzer olduğu öğrenildi. Bombalı eylem yapmak isterken yakalanan 3 kişinin geçtiğimiz yıl Şanlıurfa da bir dershanenin bahçesine atılan ses bombasını failleri olduğu da ileri sürüldü

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler