YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uras: Zararlı muhalefet çıkar
Uras: Zararlı muhalefet çıkar
26 Nisan 2010 13:17
Anayasa değişikliğiyle ilgili görüşmelerin bugünkü maratonu öncesi vekiller Meclis bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.BDP'li Ufuk Uras, paketin mahkemeye götürülmesi halinde seçimin kaçınılmaz olduğu görüşünü savundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, anayasa değişikliği teklifinin 19, 20, 21. ve 22. maddeleri üzerinde görüşmelerde bulunmak üzere toplandı. Saat 11.00'de başlayan görüşmeler öncesinde vekiller, Meclis'e giriş yaptı. Bu arada AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit ile Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Meclis bahçesinde bekleyen gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bir maddenin 331 oyla kabul edilmesi hakkında AK Partili Yiğit, partilerinde fire olayının söz konusu olmadığını belirterek, bazı milletvekillerinin izinli olduğu için oylamaya katılmadığını kaydetti.

Yiğit, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'nin her türlü uzlaşmaya karşı tutum içinde olduğunu dile getirerek, topluma birçok acılar çektiren 12 Eylül Anayasası'nın değişmesi gerektiğini savundu.

BDP'li Ufuk Uras ise bazı maddelerin sınırda geçmesini hatırlatarak, parti kurullarında destek için gerekli değerlendirmelerin yapılacağını aktardı. Görüşmeleri devam eden anayasa değişiklik teklifinin muhalefet tarafından mahkemeye götürülmesi halinde bundan en çok zararı yine muhalefetin çekeceğini iddia eden Uras, ''İş mahkemeye kalırsa, seçim görünür, bundan da en zararlı muhalefet çıkar.'' dedi.

Uras, Anayasa değişiklik çalışmalarının boşa çıkması halinde bir an evvel erken seçime gidilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Cihan

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTERMİ ?
 // EBUBEKİR
Sn.URAS onlardan akıllı başlarına geleceği anlatıyor fakat anlamak erdem ister oda onlarda yok ne yapsın anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az....
26 Nisan 2010 14:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler