YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Unutkan vatandaşın yaptığına bak!
Unutkan vatandaşın yaptığına bak!
30 Nisan 2010 16:05
Samsun'da bir vatandaşın kahvehane önünde unuttuğu çantaları paniğe neden oldu.İlçeye gelen bomba imha uzmanları, çantayı fünye ile patlattı

Samsun'un Kavak ilçesinde 2 gün önce unutulan iki çanta bomba imha ekiplerince patlatılırken, ilçede bomba paniği yaşandı.  

Samsun-Ankara karayolu ilçe merkezi İstasyon Kavşağı'nda bir kahvehanenin önünde iki adet çanta gören vatandaşlar, uzun süre sahibinin çıkmaması üzerine polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, çevre güvenliğini alarak işyerlerini boşalttı, vatandaşları güvenli bölgeye aldı. Yaptığı araştırmada çantaların sahibine ulaşamayan polis, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'nden bomba imha ekiplerini talep etti. İlçeye gelen bomba imha uzmanları, çantayı fünye ile patlattı. Özel kıyafet giyen ve tüm tedbirleri alan bomba imha ekipleri, çantada yaptığı incelemede giysi olduğunu belirledi.

Bir otobüs firmasının yazıhanesinden gelen görevli, polislere ulaşarak çantanın sahibinin telefonla aradığını kaydetti. Ali Avcı adındaki vatandaşın İstanbul'dan Giresun'a giderken çantaları unuttuğu, Kavak ilçesinde bir akrabasını alması için gönderildiği, otobüs şoförünün çantaları yol kenarına bıraktığı anlaşıldı. İlçede korku oluşturan olayla ilgili ise soruşturma başlatıldı.
İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler