YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü sanatçı FETÖ'den gözaltına alındı!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen Atilla Taş, Bursa'nın Gemlik ilçesinde yakalandı.
Ünlü sanatçı FETÖ'den gözaltına alındı!
31 Ağustos 2016 / 07:05 Güncelleme: 31 Ağustos 2016 / 11:27

Başsavcılık tarafından FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik yürütülen  soruşturmada, yeni deliller doğrultusunda 35 gazeteci ve akademisyen hakkında  gözaltı kararı alınmasının ardından çalışmalarını sürdüren İstanbul Emniyet  Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Atilla Taş'ı gemlik'te gözaltına aldı.

Taş'ın, gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü yerleşkesine  getirileceği öğrenildi.

Gözaltında bulunan Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz, Murat Aksoy,  Abdullah Alparslan Akkuş, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ömer  Şahin ve Ayhan Şimşek'in emniyetteki işlemleri ise sürüyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar ile Terör ve Örgütlü  Suçlar Bürosu savcılarından Murat Çağlak tarafından FETÖ'nün medya yapılanmasına  yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, yeni deliller doğrultusunda 35 gazeteci  ve akademisyen hakkında gözaltı kararı alınmıştı.

Savcılığın talimatıyla çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü  Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, Ankara ve İzmit'te düzenledikleri  operasyonlarda, Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz, Murat Aksoy, Abdullah Alparslan  Akkuş, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ömer Şahin ve Ayhan  Şimşek'i gözaltına almıştı.

BİR KISMININ YURT DIŞINA ÇIKTIĞI TESPİT EDİLDİ

Hakkında gözaltı kararı verilen ancak adreslerinde bulunamayan ve bir  kısmının yurt dışına çıktığı tespit edilen, aralarında gazeteci ile  akademisyenlerin olduğu 25 şüphelinin isimleri şöyle:

"Ergun Babahan, Eyüp Can sağlık, Mehmet Yavuz Baydar, Erhan Başyurt,  Abdülkerim Balcı,asım yıldırım, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Önder Deligöz, Ali Selçuk  Gültaşlı, Şemseddin Efe, Turhan Bozkurt, Yonca Kaya Şahin, Ali Yurttagül, Ayşe  Özkalay, Can Bahadır Yüce, Celil Sağır, Faruk Arslan, HASAN Cücük, İbrahim  Öztürk, Kemal Gülen, Mahmut Akpınar, Mutlu Çölgeçen ile Prof. Dr. Osman Özsoy,  İhsan Yılmaz ve Savaş Genç."

FETÖ LEHİNE PROPAGANDA YAPTIKLARI ÖNE SÜRÜLÜYOR

Soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerin,  FETÖ ile bağlantılı oldukları ve çalıştıkları basın yayın organları ile sosyal  medya hesapları üzerinden terör örgütü FETÖ lehine propaganda yaptıkları öne  sürülüyor.

 // Tevfik büker
Ünlü sanatcı diye en sonunda ünlü edeceksiniz yani!...
31 Ağustos 2016 17:02
 // Ömer
evet hurşi dostum. Doğrudur Ahmet Akgündüz.bu kişinin aslında kimlere hizmet ettiğini çok çok iyi bilmekle ve ailesini tanıyan biri olarak donanımlı Risale-i Nur tahrifatçısı ılımlı Islam projesi elemanı azılı bir feto'cudur. Kaynak olarakta sağa sola şikayet ve ispiyon ettiği Abdullah Can yazılarına bakmanızı öneririm ....
31 Ağustos 2016 15:58
ömer ihvanıma,
 // hursit dilaver
aman durun AHMET AKGÜNDÜZ HOCA DA MI FETÖCÜ..şu roterdam üniversite rektörü ve risale-i nur kitpları olan ve youtubda videoları olan.ben biraz fetoya hafifi sempatisi var ama esasında kızıyor gibi düşünüyordum.beni aydınlatırmısın.ayrıca velioğlunun katl olayını NTV canlı olarak vermişti.28 şubatta neler olduğunu ve azmettiricileri bulmak lazım.BİZİM İDARECİLERİMİZİN HATIRA DERDİ YOK. OLAN DA YALAN YAZIP KENDİNİ ÖVER.ASLA GERÇEK YAZMAZLAR. GAVURLAR KENDİ HATALARINI DA YAZAR MESELA.böyle işte...
31 Ağustos 2016 Çarşamba 14:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler