YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü sanatçı da 'evet' diyecek
Ünlü sanatçı da 'evet' diyecek
03 Ağustos 2010 08:24
Türkiye'de yaşanan gerilim havasından etkilendiğini belirten ünlü sanatçı referandumda 'evet' diyeceğini söyledi.

Halk müziğin sevilen sesi Mahmut Tuncer, 12 Eylül'de gerçekleşecek referandumla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
 
Türkiye'de yaşanan gerilim havasından etkilendiğini belirten ünlü sanatçı referandumda 'evet' diyeceğini söyledi. Tuncer şöyle konuştu; "Türkiye'nin barışa yönelmesi gerekiyor. Referandumda ailece evet oyu kullanacağız. 12 Eylül bizim hanımla evlilik yıldönümümüz. Evliliğimiz de o güne denk geliyor. O zaman da evet demiştik şimdi de evet diyoruz. Ayrıca bizim Urfa'da da aşiretimiz var. Yaklaşık 20-25 bin oyumuz hazır. Hepimiz evet diyeceğiz." Muhalefetin hayır baskısı hakkında ise Tuncer, "Başbakan lider bir partinin başında. Karşı tarafın adı ne muhalefet. Yoğurda Başbakan beyaz dese onlar siyah demek mecburiyetinde. Yoksa adı muhalefet olmaz" diye konuştu.

SAY AŞMIŞ KENDİNİ!
Ünlü türkücü, piyanist Fazıl Say'ın "Halkın arabesk yavşaklığından utanıyorum" sözlerine de tepki gösterdi.
Tuncer şöyle konuştu: "Benim dalıma konsa cevabını verirdim. Benim bildiğimi müzik her yerde müziktir. Fazıl Say'ın adını Urfa'ya, Mardin'e hatta İstanbul'un belli başlı ilçelerine gitsen duymayanlar bile vardır. Müzisyen olarak iyi bir üstat olduğunu biliyoruz ama halk 'Fazıl Say desen' bakkal dükkanı sahibi mi diye düşünür. Onun gibi üstatların böyle kelimeler etmemesi gerek. Onun müziğini dinleyen Türkiye'nin % 2'si etmez. %98'i başka bir müzik dinliyordur."
Twitter'da büyük tepkiler alması üzerine hesabını kapatma kararı alan Say profilinde 'Tüm bitlerden, yavrularını arabeskçilerle karşılaştırdığım için özür dilerim. Hata yapmışım' demişti. Buna da sinirlenen ünlü türkücü, "Unutulup bir köşede kaldığını düşünmüş olabilir. Hayvanlardan özür dileyen ilk kez bir insan görüyorum. Demek ki aşmış kendini" dedi.
BUGÜN 
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler