YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü isim AKP'ye mi geçiyor?
Yıllardan beri CHP'ye oy verdiğini söyleyen ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu, AK Parti Grup toplantısında Erdoğan'la ayaküstü görüşerek randevu aldı.
Ünlü isim AKP'ye mi geçiyor?
10 Aralık 2010 / 23:53 Güncelleme: 11 Aralık 2010 / 00:01

80'li yıllara damga vuran fantezi taverna müziğinin en önemli seslerinden CHP'li ünlü sanatçı AK Parti'ye mi geçiyor?

Önceki gün AK Parti Grup Toplantısı'na katılan Cengiz Kurtoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ayaküstü görüşerek, randevu aldı. Akşam'ın haberine göre, İstanbul'dan milletvekili olmak isteyen ünlü şarkıcı, önümüzdeki günlerde Başbakan Erdoğan'a bir sunum yapacak.

Cengiz Kurtoğlu, yıllarca ailesinin ve kendisinin CHP'ye oy verdiğini, Başbakan Erdoğan'ın parti kurmasıyla siyasi tercihinin değiştiğini söyledi. 'Ben kendisinin yüreğini seviyorum' diyen Kurtoğlu, 'İstanbul'dan milletvekili adayı olma isteğimi Başbakan'a ileteceğim. Kendisiyle önümüzdeki haftalarda bir görüşmem olacak. Burada siyasette yapabileceklerimle ilgili kendisine bir sunum yapacağım' diye konuştu. Sanatını icra ederken, ideolojik davranmadığının altını çizen Kurtoğlu, 'Herkesi kucaklayan bir sanatçı olmaya özen gösterdim. Eğer siyaset yolu bana açılırsa, o zaman da kucaklayıcı olmaya özen göstereceğim. Siyaseti istiyorum ama büyüklerimiz uygun görmezlerse o zaman da küsmem' dedi.

Akşam

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler