YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ünlü işadamına haciz şoku
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), devleti 793 bin lira zarara uğrattığı gerekçesiyle bir yatçılık firmasının ortaklarına yönelik haciz işlemi başlattı.
Ünlü işadamına haciz şoku
12 Ekim 2011 / 23:57 Güncelleme: 13 Ekim 2011 / 00:05

Levent Yatçılık'ın ortaklarından Celal Sadıkoğlu'nun kızı ve ortağı Zeynep Sadıkoğlu'nun Kadıköy Caddebostan Göztepe Park Residence'ta bulunan dairesine, emniyet ekipleriyle birlikte gelen TMSF yetkilileri, burada bulunan eşyaların kaydını aldıktan sonra tutanak tuttu.

Eşyaların yed-i emine alınması için de, residence yönetimine bilgi verildi.

Yetkililer, yatçılık firmasının ortaklarına yönelik olarak, Caddebostan ile birlikte 4 ayrı adreste haciz işlemi yapıldığını bildirdiler.

Firmanın, TMSF tarafından el konulan Toprak Holding, Uzan ailesine ve başka yatların satışına aracılık ederek ekspertiz raporları tuttuğu ve bu satışlardan gelir elde ettiği belirtildi. Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun yaptığı inceleme sonucu, firmanın bu satışlara ilişkin ödeme işlemlerinde usulsüzlük tespit edildiği öğrenildi.

Celal Sadıkoğlu ve ortaklarının bu satışlardan elde edilen ve devlete ödenmesi gereken 793 bin 228 TL'yi ödemediği gerekçesiyle, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun uyarınca Levent Yatçılık'a ait şirketlere ve ortaklarının evlerine haciz işleminin yapıldığı kaydedildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler