YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversiteler darbe şehitlerinin çocuklarına yüzde yüz burs verecek
Üniversiteler darbe şehitlerinin çocuklarına yüzde yüz burs verecek
20 Temmuz 2016 01:04
İstanbul Şehir Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi ve Birikim Üniversitesi başlatmış olduğu çalışmayla birlikte darbe şehitlerinin çocuklarına yüzde yüz burs imkanı sağlayacak. İşte detaylar...

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sırasında 55'i Ankara'da, 5'i İstanbul'da, 2'si Muğla'da olmak üzere 62 polis, 4'ü Ankara, biri İstanbul'da 5 asker, 78'i Ankara, 94'ü İstanbul, 1'i Malatya'da 173'ü sivil toplam 240 kişi şehit oldu.

Şehir Üniversitesi, şehit yakınları için önemli bir çalışmaya imza attığını duyurdu. Söz konusu açıklamaya göre, şehit statüsünün tanınmasıyla beraber şehit çocuklarına yüzde 100 eğitim imkanı verilecek.

fgnhn.png

Şehit Üniversitesi'nin örnek çalışmasına Birikim Okulları'ndan da destek geldi. Demokrasi şehitlerinin çocuklarına, anasınıfından üniversiteye dek ücretsiz eğitim imkanı tanınacak.

bnhnhn.png

Nişantaşı Üniversitesi de "Demokrasi şehitlerimizin, eğitimine devam eden ve bu yıl sınava giren çocuklarına %100 burs vermekten şeref duyarız" açıklamasıyla alınan kararı açıkladı.

nhnh.png

Yardım kampanyası
 // Rasim DUMAN
Hakikaten yahu, toz duman içinde, işin bu vechesini unuttuk. Depremlerde, sel felâketlerinde hemen aklımıza geliyor da, bugün en az onlar kadar zarar vermiş olan darbe teşebbüsünden zarar gören insanlarımız için bir yardım kampanyası başlatmak niçin aklımıza gelmedi...? Ki, bu insanlar dinimiz-devletimiz-milletimiz-hürriyetimiz için en aziz varlıklarını/canlarını ortaya koydular. Bizim de onlara bir cemîlede bulunmamız hamiyyetperverlik icâbıdır....
20 Temmuz 2016 Çarşamba 06:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler