YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversitede silahlar çekildi
Üniversitede silahlar çekildi
12 Mayıs 2010 07:57
Muğla Üniversitesi'nde 2 grup arasında çıkan kavgada 1 kişi silahla vurularak ağır yaralandı. Yaralanan öğrenci ameliyatın ardından yoğun bakıma alındı.

Muğla'da üniversite öğrencileri arasındaki kavgada yaralanan öğrenci, ameliyatın ardından yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Muğla Üniversitesinde eğitim gören 2 grup arasında dün gece Recai Güreli Caddesinde yaşanan kavga esnasında açılan ateş sonucu ağır yaralanan Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Şerzan Kurt (21), acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyat edildi. Kurşunun sol omzundan girerek, sağ omzundan çıktığı ve başından sert bir cisimle darp edildiği bildirilen Kurt, ameliyatın ardından hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri ise olayın yaşandığı yere güvenlik şeridi çekti ve caddeyi ulaşıma kaparak bir süre boş kovan aradı.
 Şerzan Kurt'un arkadaşları, hastanenin acil servisine girmeye çalışınca, hastaneye çok sayıda takviye polis ekibi istendi. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri, hastanenin acil servisi önünde kordon oluşturarak öğrencilerin hastaneye girişine izin vermedi. Çevik kuvvet ekipleri, acil servis önünde nöbet tutmayı sürdürüyor. Polis ekipleri, öğrencilerin yoğun olarak yaşadıkları mahallelerde de devriye geziyor.

Hastane önünde bekleyen öğrenciler, arkadaşlarının polis tarafından havaya açılan ateş esnasında vurulduğunu iddia ederek, ''Biz olayın tüm boyutları ile araştırılmasını istiyoruz'' dedi. 
 
''1 ADET BOŞ KOVAN BULUNDU''

Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, yaşanan olaylarda 1 üniversite öğrencisinin ağır yaralandığına işaret ederek, ''Olay yerinde 7,65 milimetre çapında 1 adet boş kovan bulundu. Olayla ilgili geniş kapsamlı bir soruşturma yürütülüyor. Ekiplerimiz, olayların taraflarını biliyor. Bu yönde de bir çalışma yürütülüyor.'' dedi.
 Bir grup öğrenci tarafından camları kırılan MHP İl Başkanlığı önünde açıklama yapan MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, yaşanan taşlı saldırının parti binalarına yapılan ikinci saldırı olduğunu öne sürerek, ''Emniyetin parti binamız çevresinde tedbir almasını istiyoruz. Her olayda bizi sokağa çekmek istiyorlar ama biz sağduyulu yanaşıyoruz. Muğla Emniyet Müdürü ile görüşerek bu konudaki talebimizi ilettim. Partimizin camlarını kaldırım taşları ile kırmışlar'' diye konuştu.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler