YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
UND'den Habur'da bekletilen şoförler için işbirliği çağrısı
UND'den Habur'da bekletilen şoförler için işbirliği çağrısı
31 Aralık 2015 14:22
UND İcra Kurulu Başkanı Şener, "10 bini aşkın şoför Habur sınır kapısında bekletiliyor. Bölgeye ilişkin konularda inisiyatifi olan tüm kesimleri güvenlik güçlerine destek olmaya çağırıyoruz" dedi.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, "10 bini aşkın şoför Habur sınır kapısında bekletiliyor. Ancak bu sürücülerin daha fazla bekleme imkanı kalmadı. Bölgeye ilişkin konularda inisiyatifi olan, açıklama yapan tüm kesimleri güvenlik güçlerine destek olmaya ve işbirliği yapmaya çağırıyoruz" dedi.

UND, Silopi ve Cizre'deki güvenlik kaygıları nedeniyle Habur sınır kapısında bekletilen 10 bini aşkın tır şoförünün, 15 gündür yaşadığı mağduriyete ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen UND Başkanı Şener, bölgede inisiyatif sahibi tüm kesimleri, Habur'un Irak tarafında mahsur kalmış bu insanların evlerine ulaşabilmelerini sağlamak için güvenlik güçlerine destek olmaya ve işbirliği yapmaya çağırdı.

"Cefakar şoförlerimiz günlerdir sesini çıkarmadan, sabırla kapının açılmasını beklerken aileleri, çocukları perişandır. Bu mağduriyete el birliğiyle son verilmelidir" ifadelerini kullanan Şener, şunları aktardı:

"Güvenlik sorunu yaşanan alan Silopi ve Cizre arasında kısıtlı bir bölge, bu bölgeleri by pass edecek yol hazırlıklarının devam ettiğini öğrendik. Ancak bu sürücülerin daha fazla bekleme imkanı kalmadı. Bölgeye ilişkin konularda inisiyatifi olan, açıklama yapan tüm kesimleri güvenlik güçlerine destek olmaya ve işbirliği yapmaya çağırıyoruz.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler