YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Umre kayıtları başladı
Umre kayıtları başladı
10 Kasım 2015 16:59
Umre yapmak üzere 2015-2016 döneminde kutsal topraklara gitmek isteyenler için kayıtlar başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, umreye gitmek isteyenlerin kayıtları alınmaya başlandı.

Konaklama türlerine göre 7, 10, 12, 14, 20 ve 24 günlük umre programları düzenleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, Ramazan ayında umreye gitmek isteyenler için ayrıca program hazırlayacak. Umre nedeniyle kutsal topraklara gitmek isteyenlerin program tercihlerine göre fiyatlar bin 100 dolardan başlıyor.

Öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik de 11 günlük yarıyıl tatili için umre programı düzenledi. Bu programa katılım için en düşük ücret 980 dolar olarak belirlendi.

Umreye gitmek isteyenler, ilan edilen konaklama türlerinden tercih ettikleri organizasyona ait banka kodu ile anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin yatırdıktan sonra kayıtlarını en yakın il veya ilçe müftülüğüne yaptırabilecek. 

Umre kayıtlarını elektronik ortamda yapmak isteyenler "http://www2.diyanet.gov.tr" adresinden "birimler menüsü" altında bulunan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü sitesine girerek, "Umre 2015- 2016" bölümündeki "internet umre kaydı"ndan gerekli işlemleri gerçekleştirebilecek. 

Kutsal topraklara umre için gidecek ilk kafile 14 Aralık 2015 tarihinde yola çıkacak. 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler