YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ümraniye’de bir cephanelik ev daha ortaya çıkartıl
Ümraniye’de bir cephanelik ev daha ortaya çıkartıl
Ümraniye’de bir cephanelik ev daha ortaya çıkartıl
14 Ağustos 2008 / 21:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında İstanbul ve Ankara'da düzenlenen bir operasyonlarda, aralarında emekli bir albayın da bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Beşiktaş'taki özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, İstanbul'un Beykoz ilçesindeki bir ev ile Ankara'da belirlenen bir adrese operasyon gerçekleştirildi.


Operasyon sonucu, emekli Albay A.D. Ankara'da, diğer 2 kişi de İstanbul'da yakalandı. A.D'nin Ankara'daki işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildiği belirtildi.


Beykoz'daki evde yapılan aramalarda ise bir kamyon dolusu gizli belge ile 2 adet Kaleşnikof marka tüfek, bin adet mermi ve bin adet boş kovan bulundu.


Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği ve konuya ilişkin soruşturmanın sürdüğü bildirildi.


Operasyon'da gözaltına alınan emekli Albay A.D.'nin Jitem'in kurucuları arasında yer aldığı alınan bilgiler arasında.


D'nin Ümraniye Çavuşbaşı'ndaki evine baskın düzenleyen İstanbul Terörle Mücadele Şube Ekipleri, D. ile birlikte üç adet namlulu silah, çeşitli mühimmat ve doküman ele geçirdi. D.'nin sorgusu Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sürüyor.


Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve öldürülen emekli Binbaşı Cem Ersever ile birlikte JİTEM in kurucuları arasında anılan D'nin, terör örgütü PKK itirafçılarıyla ilişkisi de dikkat çekiyordu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler