YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ulusoy'un yerine başkanlığa Mehmet Kilci atandı
Ulusoy'un yerine başkanlığa Mehmet Kilci atandı
Ulusoy'un yerine başkanlığa Mehmet Kilci atandı
04 Mart 2009 / 09:03 Güncelleme: 04 Mart 2009 / 00:00

İsmi, Doğan Yayın Başkan Yardımcısı Soner Gedik ile yaptığı telefon konuşmalarıyla gündeme gelen Gelir İdaresi Başkanı M. Akif Ulusoy görevinden alındı. Ulusoy, Lefkoşe Büyükelçiliği Maliye Müşavirliğine atandı.


Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararına göre, Ulusoy'un görev değişikliğiyle boşalan Gelir İdaresi Başkanlığı'na Mehmet Kilci getirildi.


Ulusoy ve Gedikli arasında, Doğan Yayın Holding\'e kesilen 914.8 milyon liralık vergi cezasının öncesinde yapıldığı anlaşılan konuşmalar, internet sitelerinde yayınlandı. 6 dakikalık konuşmada Doğan Grubu ve Maliye çevrelerini sarsacak ifadeler yer alıyordu.


EKONOMİNİN İKİ ÖNEMLİ KURUMUNUN YÖNETİMİNDE KİLCİ KARDEŞLER


Mehmet Akif Ulusoy'un Lefkoşe Büyükelçiliği Maliye Müşavirliğine atanmasının ardından Gelir İdaresi Başkanı olan Mehmet Kilci, Gelir İdaresi'nin Osman Arıoğlu ve Ulusoy'dan sonraki 3. başkanı olarak kayıtlara geçti.


Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci'nin kardeşi olan Mehmet Kilci'nin Gelir İdaresi Başkanlığına atanmasıyla birlikte, Kilci kardeşler, ekonominin iki önemli kurumunun yönetimini üstlenmiş oldu.


KİLCİ'NİN ÖZGEÇMİŞİ


Gelir İdaresinin yeni Başkanı Kilci 1966 yılında Kayseri'de doğdu.
İlk, orta öğrenimini Kayseri'de tamamlayan Kilci, 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. 1990 yılında Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında Maliye Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Mehmet Kilci, 1993-2001 yılları arasında Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında Maliye Müfettişi olarak çalıştı.


1998-2000 yılları arasında ABD Carnegie Mellon Üniversitesinde kamu yönetimi programında yüksek lisans eğitimi alan Kilci, 2001 yılında ise Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığında Maliye Başmüfettişi oldu.
Mehmet Kilci, 28 Eylül 2004'te Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaparken, 30 Eylül'de Bursa Defterdarlığına getirildi. Kilci, 2 Ağustos 2005'te de Bursa Vergi Dairesi Başkanı oldu.


21 Eylül 2006 tarihinde vekaleten, 16 Ekim 2007'de ise asaleten Gelir İdaresi Başkan Yardımcılığına atanan Mehmet Kilci, bu sabah da Gelir İdaresi Başkanlığına getirildi.


Evli ve 1 çocuk babası olan Kilci, iyi derecede İngilizce biliyor.


Sabah


Doğan'a Maliye'den 826 milyon liralık rekor ceza


Doğan Grubu'nun can yakacak vergi pazarlığı!

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler