YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ülkücü Aydın'dan çok tartışılacak sözler
Ülkücü Aydın'dan çok tartışılacak sözler
13 Ocak 2011 16:46
Ülkücü camianın önde gelen aydınlarından Mustafa Çalık, çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A’daki “Görüş Farkı” programına katılan ülkücü camianın önde gelen aydınlarından Mustafa Çalık, çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Etnik milliyetçiliğin facia olduğunu savunan Çalık, “Kürtçülerin şımarıklığından ve Türkçülerin bilgisizlerinden korkuyorum. Orada Kürdistan kurulursa, burada Türkistan olur. İki tarafa da faşizm egemen olur, arkasından mübadele gelir.Türk ve Kürdüm diyenler Müslümanlıktan vazgeçmedikçe, gusulü önemsedikçe Türkiye’yi bölemeyeceklerdir” dedi. Türk  soluna da yüklenen Çalık, “Vatan elde gitse göstermeyecekleri tepkiyi rakıya, şarapa gösteriyorlar. Bizdeki sol markiszme değil, ateizme yakındır”diye konuştu. Çalık, TV’lerdeki dönem dizileri için ise, “ülkücü düşmanlığı yapılıyor. Devrimciler yakışıklı, güzel gösteriliyor. Halbuki ülkücü kızlar daha güzeldi. Devrimciler giyinmeyi bilmez ve bakımsızlardı” diye ekledi.

Türkiye Günlüğü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni olan Mustafa Çalık, referandum sürecindeki açıklamaları ile dikkatleri üzerine çekmişti. İsmi “ezber bozan ülkücü”ye çıkan Çalık, yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı. “Görüş Farkı”nda Ömer Şahin’in sorularını cevaplandıran Mustafa Çalık’ın açıklamaları şöyle:

“KÜRDİSTAN VE TÜRKİSTAN KURULUR, İKİSİNİ DE FAŞİSTLER YÖNETİR”

“ Hiçbir millet etnik milliyetçilik gayyasından sağ çıkamaz. Faciaya yol açar. Ben bu Kürtçülerin şımarıklığından Türkçülük yapanların da bilgisizliğinden korkuyorum. Psikolojik ayrışma devam ederse, karşılıklı halat yarışı sürerse, büyük çoğunluk Türkler de ‘ biz de bıktık’ derse, o zaman Kürtçülük yapanların ‘ayrılmak istemiyoruz’ demeleri, feryatları işe yaramaz.Bunun ardından mübadele gelir. Orada bir Kürdistan olursa, burada da Türkistan olur. Kürt faşizmi, Türk faşizmi egemen olur. Vahdaniyete inanmış Kürtlerin daha sorumlu olmalarını bekliyorum.”

SAİD-İ NURSİ’NİN HİÇ Mİ HATIRI YOK? NEDİR BU TÜRK’E DÜŞMANLIK

“Kürtler için ,”İslam’a bayraktarlık eden Türklere silah  çekilmez” diyen Said-i Nursi’nin, kanını sebil etmiş Türklerin  hiç mi hatırı yok? Türk sözüne bu düşmanlık niye?
Müslümanlığı çıkarınca geriye ne kalır.

“TÜRK SOLU, MARKİSZME DEĞİL ATEİZME YAKINDIR”

Türkiye’de sol deyince biraz da şudur: Osmanlı ve Selçuklu tarihine sanki hor bakmayı gerektirir. Türk solu gelenek,din,tarih aleyhtarı olmuştur. Türk solu marksizmden çok, ateizme yakındır. Batıcılığın etkisinde kalmış ve onun ikliminden neşet etmiştir”

“DOMUZ ETİ YİYENİN TÜRKLÜĞÜNE DEĞER VERMEM”

 “İyi, kötü, helal-haram ölçüleri nereden devşiriliyorsa o kimliği oluşturur. Kürtçülük yapanlar ne kadar farklıdır? Zannetmiyorum ki onlar da karısını kıskanmasın? Kaç tanesi domuz eti yiyor? Domuz eti yememek Türklüğün alamet-i farikalarındandır. Türklük o kadar Müslümanlıktır. Yiyenler, ne kadar Türklüğü temsil eder? Benim için O’nun Türklüğünün hiçbir değeri yoktur, o kadar basit. Ben dişisini kıskanmayanın Türklüğünü de ciddiye almam”

“GUSUL OLDUKÇA TÜRKİYE BÖLÜNMEZ”

“Etnik Kürtçülerin belkemiği solculardır. Eskiden beraberlerdi. Doğu Perinçek bize Türkçülük yapmaya çalışıyor. FKF Başkanı iken bunların içinde Kürtçüler yok muydu? Bunların hiçbiri milli değil. Bekaa’da PKK kampana gittiğinde Öcalan’a adeta aşk ilan etmedi mi? Türkçülüğün problemi solculuk ve imansızlıktır. Solcu Türkler ve Kürtler hiç heveslenmesin. Müslümanlıktan vazgeçmedikçe, gusletmeyi ciddiye aldıkça Türkiye’yi bölemeyecekler.

    
“SOLCU VE LİBERALLER RAKIYA GÖSTERDİKLERİ HASSASİYETİ VATAN İÇİN GÖSTERMİYORLAR”

“ Bizim solun, liberallerin rakı,şarap hassayeti emsalsizdir, gözyaşartıcıdır. Yani vatan elde gitse göstermeyecekleri tepkiyi bu konudaki en ufak sınırlamaya gösterirler. Dünyanın neresinde meskun mahalde bu kadar bar, disko, bunlara bağlı rezaletler var. Laist terör adeta kuduruyor. İçen içsin Allah aşkına. Dünyada cumhuriyeti, laikliği,çağdaşlığı şaraba, rakıya indirgeyen başka entelijansiya var mı? Zannedersiniz ki, Türkiye’de rejim, cumhuriyet meyhane ile umumhane üzerinde duruyor?”

“ÇÖLAŞAN’IN ÜSLUBU AK PARTİ’YE YÜZDE 57’Yİ BULDURUR”

“Referanduma “evet” dedim. Sözlerimin arkasındayım. MHP yönetimi anlamamak için sırtını duvara dayadı, ayaklarıyla direndi. Türk milletinin yüzde 58’i evet demiştir. Alem mi delidir, alim mi? Alim delidir. Tansel Çölaşan ve benzerleri bu üslubu devam ettirirlerse, vatandaşa hakaret sürerse yüzde 47’ye çıkardıkları AK Parti’ye bu seçimde yüzde 57’yi buldururlar”

“DİZİLER GERÇEKDIŞI. DEVRİMCİ KIZLAR GİYİNMEYİ BİLMEZDİ''

“Dönem dizilerinde devrimciler cici, Ülkücüler dan-dun tipler gibi gösteriliyor. Ne kadar yakışıklı erkek, güzel kız varsa solcu. Hiç de öyle değildi. Biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz. Bizde de Deniz Gezmiş’ten yakışıklı gençler vardı. Kırşehirli Hayrettin, Nevşehirli Mehmet vardı. Hazreti Yusuf gibi çocuklardı. Bir defa sosyalist kızlar giyinmeyi bilmezdi. Saçını 15-20 günde bir yıkayan, keçe gibi. Sosyalist kızlar giyinmeyi burjuva adeti olarak aşağılardı. Bizim mektebin(Mülkiye) en bakımsız kızları devrimcilerdi. Kimi kandırıyorlar? Sanat adı altında kripto düşmanlık yapılıyor. Senaryoyu kursaklarındaki ülkücü düşmanlığına alet ediyorlar.”

“İMRALI İLE ANAYASA MAHKEMESİ ARASINDA KIRMIZI TELEFON MU VAR?”

 “BDP’liler vasat. Kadın milletvekilleri daha yetenekli. Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk kabili hatip politikacılardı. İkisi de saf dışı edildi. Bazen düşünüyorum, bizim Anayasa Mahkemesi ile İmralı arasında kırmızı telefon mu var? Bu işten en çok Öcalan mutlu olmuştur.”
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler