YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ülkü ocaklarından önemli açıklama!
Ülkü ocaklarından kritik bir uyarı geldi: "Provokasyona gelmeyin!"
Ülkü ocaklarından önemli açıklama!
09 Eylül 2015 / 18:44 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 18:51

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Bozkurt" işareti yaparak siyasi parti binalarına saldırıda bulunanların Ülkü Ocaklarıyla ilişkisi olmadığını açıkladı. Sağduyu çağrısında bulunan Kılavuz, vatandaşların provokasyona gelmemelerini istedi.

Kılavuz: 'Her bozkurt işareti yapan ülkücü değil'

Kılavuz, Dağlıca ve Iğdır'daki terörist saldırıların ardından Türkiye genelinde düzenlenen teröre tepki yürüyüşlerine ilişkin açıklama yaptı. Ülkü Ocakları olarak dün, son günlerde artan terör olaylarına karşı ortak tepki göstermek amacıyla çeşitli illerde yürüyüş düzenlediklerini hatırlatan Kılavuz, yürüyüşe sadece ülkücülerin değil toplumun her kesiminden vatandaşların katıldığını belirtti.

Kılavuz, tüm illerdeki teşkilatlara, "yürüyüşlerin meşru çerçevede gerçekleştirilmesi" ve "kışkırtmalara karşı dikkatli olunması" gerektiğine ilişkin talimat gönderildiğini vurgulayarak, Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen yürüyüşlerin sorunsuz olarak tamamlandığını ifade etti.

Saldırganların bizimle ilgisi yok

Dün akşam bazı grupların, çeşitli basın kuruluşlarına ve siyasi parti teşkilatlarına saldırı girişiminde bulunduğuna dikkat çeken Kılavuz, "Dün gece yaşanan bu olayları asla tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz. Böylesine zor bir dönemdeyken, terör faaliyetleri tüm ülkeyi tehdit edecek boyutlara ulaşmışken, bin yıllık kardeşliğe iman etmiş olan bizlerin yani Ülkü Ocaklıların, milletimizi çeşitli çatışmalara götürebilecek herhangi bir tutum içine girmesi kesinlikle mümkün değildir" dedi.
Bir takım grupların "bozkurt" işareti yaparak siyasi parti binalarına saldırıda bulunduğunu belirten Kılavuz, bu kişilerin Ülkü Ocaklarıyla ilişkisi olmadığını açıkladı. Kılavuz, "Bir gazete binasına saldırıp orada Ülkücü Harekete ait sembol ve simgeleri kullanarak kendisini ülkücü olarak göstermeye çalışan ahlaksız güruhun kurumumuzla bir ilgisi bulunmamaktadır" dedi.

Provokatörler amaçlarına ulaşamayacak

"Toplumsal çatışmalardan medet uman ve ülkücüleri bu çatışmanın içine çekmeye çalışan provokatörlerin asla başarıya ulaşamayacaklarına" dikkat çeken Kılavuz, Türk gençliğine şöyle çağrıda bulundu.

"Türk gençliğine sesleniyorum. Bu süreçte kendinizi bir anda kargaşa ve kaos ortamının içinde bulabilirsiniz. Son derece soğukkanlı ve sakin olup provokasyona asla ve asla gelmeyin. Bizim ten, renk, memlekete bakarak insanları ayrıştırmamız söz konusu dahi olamaz. Biz ayrıştıran değil birleştireniz. Bu günlerde her zamankinden fazla birliğe beraberliğe ihtiyacımız olduğunun farkındayız. Bin yıllık kardeşliği yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. İnsanların Allah'ın emaneti olduğu düşüncesiyle vatanımıza milletimize bayrağımıza sahip çıkan herkes bizim öz be öz kardeşimiz bileceğiz."

Açıklamada her bozkurt işareti yapanın ülkücü olmadığına dikkat çekildi. 

gelecek sizin ama. paralele yaka kaptırırsanız bitersiniz
 // hursit dilaver
sabah ve Atvyi taşlayanların ülkücü olmaması lazım tabi. ama o binanın önünden geçerken o taş atanlara mani olacak kollarında gamalı haçtan mülhem 3 hilalli pazubentli gençler yokmuydu. (o pazubentlerden ben 1968lerde epey alıp dağıtmıştım).o gençler inzibatı sağlamalıydı. biz de ülkücülük yaptık. yaş 68 olunca müşavirlik ediyoruz tabi.ülkücü gaza gelmemeli. bizim yaşadığımız ihanetleri yaşamamalı. derinci amcalara, modern derinci ve vesayetçi haşhaşi paralellere kendilerini kaptırmamalı....
09 Eylül 2015 Çarşamba 21:55
DOGRU!!! EKMELEDDİN İHSANOGLU ÜLKÜCÜ
 // Kara Murat
BİRDE DEVLET BAHÇELİ DOGRU SÖYLEYİN YALANI SEVSİNLEER İNANANI!!! TORBACILAR ÇEKSENET TAHSİLATÇILARI MAFYAMATİKÇİLER HEP BAŞKA PARTİDEN........................................!!!!...
09 Eylül 2015 Çarşamba 19:40
Basın
 // M.N.A
Sabah medya grubuna saldıran Türk olamaz kiralık haindir...
09 Eylül 2015 19:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler