YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ülkü Ocakları Başkanı'ndan flaş açıklama
Ülkü Ocakları Başkanı'ndan flaş açıklama
21 Şubat 2015 20:01
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarının ardından flaş açıklama yaptı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ege Üniversitesindeki gerginlikte Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun bıçaklanarak hayatını kaybetmesine ilişkin, "Kimse sabırlı oluşumuzu uysal olduğumuz şeklinde yorumlamamalıdır" değerlendirmesini yaptı.

Kılavuz, yaptığı yazılı açıklamada, Ege Üniversitesindeki gerginlikte bıçaklı saldırıya uğrayan Çakıroğlu'nun, ambulansın olay yerine gelmesinin engellenmesi sonucu hayatını kaybettiğini öne sürerek, "Çözüm adı altında başlatılan yıkım süreci, emarelerini göstermeye devam etmektedir. Şımartılan, her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü terör örgütü, şehirlerde, sokaklarda ve okullarda kin kusmayı sürdürmektedir" ifadesini kullandı.

Çakıroğlu'na saldıranların bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasının hükümetin namus borcu olduğunu belirten Kılavuz, şunları kaydetti:

"Ülkücüler için bıçak kemiğe dayanmış, içimizin kanlarını akıttığımız bardak ise taşmıştır. Bu kahpeliği asla unutmayacağız. Kimse sabırlı oluşumuzu uysal olduğumuz şeklinde yorumlamamalıdır. Şu asla unutulmamalıdır ki ülkenin bekası ve selameti için sabır ve sükutu şiar edinen Ülkücüler, fırtına öncesi sessizliği de daima içlerinde barındırmaktadırlar. Can verdiğimiz gibi canımızı korumasını da elbette biliriz."

Kılavuz, Çakıroğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine ve camiaya sabır diledi.

 

AA

21:28
 // mustafa
hatta ülkü ocakları yapılanırken torbacıları lise genclerinden sorumlu başkan yapılıyor diye duydum...
21 Şubat 2015 21:28
21:25
 // mustafa
ülkü ocaklarıda bir zamanlar mafya adamlarının kendilerini korumak için kullandığı sığınaklardı....
21 Şubat 2015 21:25
1980
 // abdi
E bir zamanlarda öyle diyordunuz, Türkiyeyi solcularla beraber kaosa sokmuştunuz. Pisi pisine hergün gençler ölüyordu. Sizler bir maşasınız....
21 Şubat 2015 20:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler