YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ülke yönetilemiyor..."
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, "adalet ve yargı düzeltiliyor" denerek yargının siyasallaştırılmasının yanlış olduğunu söyledi.
"Ülke yönetilemiyor..."
27 Ocak 2011 / 13:51 Güncelleme: 27 Ocak 2011 / 13:51

Demirel, Türkiye'de yönetim sıkıntısı bulunduğunu ve yönetilemediğini iddia etti.

 

 

 

Demirel, Demokrat Parti Genel Başkanlığına seçilen Namık Kemal Zeybek ile başkanlık divanı üyelerini Güniz Sokak'taki evinde kabul etti. Burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Demirel, başkanlık sistemiyle ilgili bir soruya konunun önümüzdeki yıllarda tartışılacağını ifade etti.

Yargıdaki iş yükünün azaltılması için yapılacak Anayasa değişikliğine ilişkin bir soruya ise Demirel, "Adaleti düzeltiyoruz diye, yargıyı düzeltiyoruz diye aslında yargıyı siyasallaştırmak da yanlıştır. Bugünkü çalışmalar yargıyı siyasallaştırmak istikametli olmamalıdır. Türkiye'nin yönetim sıkıntısı bulunuyor. Yönetilemiyor ve büyük idari ve hukuk reformuna ihtiyaç var. Bu sıkıntılar günlük düzenlemelerle ortadan kalkamaz. Adalet mülkün temelidir ancak dağıtılmayan adalet, adalet değildir. 10 senede bitmeyen mahkeme olmaz." diye konuştu. (Cihan)

Ey Süloo
 // Milletin Sesi
Ey sülo bizler bu ülkeye sonradan gelmedik atalarımız da sonradan gelmediler bizler iyi biliriz başımıza geçip ülkeyi ne hale kimlerin ne durumlara düşürdüğünü o yüzden sen köşene çekil ve sus bence ergenekon bir gün ayağına takılmasın ha.....
28 Ocak 2011 00:11
yüzü yırtıla yırtıla derisiz kalmış...
 // ibrahim çelikoğlu
Sanki biz bu memlekette yaşamadık.Yıllar yılı devletin kökünü asit ile sulamış birisi utanır,pişman olur devletinin hayırına laf ederdi."Hayır";Doğru ve dürüstlükten geçer......
27 Ocak 2011 18:33
Demirel...
 // ahmet bardan
Yalancı sülo seni de gördük höt sesini duyunca kaçıyordun. Şimdi konuşması kolay....
27 Ocak 2011 17:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler