YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ülke genelinde 'Paralel Devlet Yapılanması' operasyonu
Ülke genelinde 'Paralel Devlet Yapılanması' operasyonu
15 Eylül 2015 22:18
Kocaeli, Kırşehir ve Mardin'de Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında, bazı özel okul ve dershanelerde arama başlatıldı.

Kocaeli ve Kırşehir'de "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında, iki özel okul ile üç dershanede arama başlatıldı. 

Kocaeli'de "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında, bir özel okul ile iki dershanede arama başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Körfez ve Gölcük ilçesinde "Paralel Devlet Yapılanması"na finansman sağlandığı iddiasıyla bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Polis ekipleri, adreslerde bulunan doküman ve bilgisayarlara inceleme yapmak üzere el koydu. Ekipler ayrıca, güvenlik önlemleri alınan binalara girişlere izin vermiyor.

Operasyon kapsamında gözaltı kararının bulunmadığı öğrenildi.

Kırşehir'de 1 derhane ile özel okul aranıyor

Öte yandan Kırşehir'de "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında, bir dershane ile özel okulda arama başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kervansaray Mahallesi'ndeki özel lise ile Terme Caddesi'ndeki bir dershaneye operasyon düzenledi.

Bazı kurum temsilcilerinin de katıldığı arama çalışmalarında, bilgisayar imajları ile bazı belgelere el kondu.

Paralel Devlet Yapılanması'na finansal destek sağlandığı iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında dershane ve okuldaki arama çalışmaları devam ediyor.

Mardin'de bazı özel okul ve dershanelerde inceleme

Ayrıca Mardin'de de "Paralel Devlet Yapılanması"na finansman sağlandığı, Vergi Kanunu'na muhalefet edildiği iddiasıyla bazı özel okul ile dershanelerde arama yapıldı.

Yürütülen soruşturma kapsamında Mardin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Mali Şubesi ekipleri, kent merkezi ve bazı ilçelerde dershane ve okullarda arama başlattı. Arama yapılan binaların çevresinde güvenlik önlemi alırken, KOM ekipleri ile defterdarlık görevlileri dershane ve özel okullardaki bilgisayar kayıtları ile evrakları inceledi. 

İncelemeye polisin yanı sıra Çevre ve Şehircilik, Milli Eğitim, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Halk Sağlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine bağlı ekipler de katıldı.

Arama yapılan dershane ve özel okullardan, "Paralel Devlet Yapılanması"na finansman sağlandığı, ayrıca Vergi Kanunu'na muhalefet edildiği iddia edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler