YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçan tabutu Destici kiraladı!
BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun şüpheli helikopter kazası hakkında konuşan Alperen Ocakları eski Genel Başkanı Serkan Tüzün,düşen helikopterin Mustafa Destici tarafından kiralandığını söyledi.
Uçan tabutu Destici kiraladı!
28 Aralık 2014 / 12:04 Güncelleme: 28 Aralık 2014 / 12:07

Tüzün, düşen helikopterin Mustafa Destici tarafından kiralandığını, Yazıcıoğlu'nun bazı programlarını organize eden Ahmet Demir'in konuyu öğrenir öğrenmez tepki gösterip "uçan tabut" olarak nitelendirdiği helikopterden vazgeçilmesi için çaba sarf ettiğini söyledi.

Alperen Ocakları eski Genel Başkanı Serkan Tüzün'ün işte o açıklamaları:

Suç anı kameraya alıonmış

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasının değerlendiren Tüzün şunları söyledi: "Olayı ben Ankara'da olduğum için sonradan öğrendim. Öğrendikten sonra da hemen yola çıktık. Yoldayken olayla ilgili bir çok bilgi kirliliği yaşandı. Helikopterin Yozgat'a düştüğü, Maraş'ta farklı alanlara düştüğü yönünde. Öncelikle Yozgat'a gittik. Vali ve Emniyet müdürlüğü ile görüştük. Bilgi kirliliği ve uygulama yanlışlıkları nedeniyle sağlam sonuçlara ulaşamadık.

Sonra Maraş'a geldiğimizde televizyonların gösterdiğinin aksine bir arama çalışması yoktu ve dönemin İçişleri Bakanı Beşir Atalay orada İl Jandarma Komutanı'na sözünü geçirmek anlamında bir acziyet yaşıyordu. Asker ve polisin kendi kafalarına göre hareket etmeleri sonucundaki uyumsuzluk ve bilgi kirliliği sonucunda resmen bir aramama ve kurtarmama, bir kaos ortamı oluşturma faaliyetine dönüştü her şey. Sonuç olarak da 3 gün bulunamadı.

Hâlbuki helikopterin düştüğü yer arandığında bulunamayacak, fark edilmeyecek bir yer değil. Bazı arkadaşlarımızın, arama çalışmalarında asker tarafından engellenmeye çalışıldığı yönünde ifadeleri var. Ben de arama çalışmalarına katılmıştım. Böyle bir engelle karşılaşmadım, belki farklı bir alanda arama yaptığımız için. Fakat sonradan ortaya çıkan video kayıtlarında asker tarafından helikopterin önemli parçaların sökülüp yok edildiği durumu var. Hiçbir asker talimatsız bir şekilde bu işi yapmaz. Ama kafa karıştıran bir durum var ki o da; suç işleme anının kamera kaydına alınması."

Helikopteri kiralayan isim Mustafa Destici

Helikopter kimin tarafından kiralandığını açıklayan Tüzün olayı şu sözlerle anlattı: "Şahsi kanaatim belki helikopter kendiliğinden düşmüş olabilir, fakat belli karanlık güçlerin bunu fırsat bilip bulunmamasını sağladığı yönünde. Ama bunun yanında helikopterin düşmesi yönünde de şaibeler var. O dönem; Muhsin Yazıcıoğlu'nun programlarını organize eden Ahmet Demir isimli bir ağabeyimiz vardı. O zamanki program için helikopterin ayarlanmasını kendisi sağlayamayınca Mustafa Destici Bey bir firma ile görüşmüş ve mevcut helikopter için anlaşmıştı.

Ahmet Demir ağabey bu helikopterden haberdar olunca çok sağlıksız bir araç olduğundan, tek pervaneli bir araç olduğundan neredeyse uçan tabut olduğundan bahsetmiş ve vazgeçilmesini söylemiş fakat süreç içinde araçtan vazgeçilmemiştir.

Hatta Ahmet Demir ağabey Muhsin Yazcıoğlu'nu arıyor ve aynı durumu anlatıp binmemesi gerektiğini söylüyor. Bunun üzerine Muhsin başkan Destici'yi arayıp bu durumu ifade ettiğinde, Destici böyle bir söylemin oluşmasının sebebini helikopterin Ahmet Demir ağabey kanalıyla tutulmadığı için ortaya çıktığını söyleyerek geçiştiriyor. Bu durumu ispatlayan Ahmet Demir ağabeyin ifadesi ve Mustafa Destici'nin firmayla anlaştığı sözleşmesinin dökümleri bulunmakta." dedi.

Ben bu suikastin parti için bir ayağı olduğunu düşünüyorum

Mustafa Destici'nin neden böyle bir aracı kiraladığı yönünde Devlet Denetleme Kurulu veya başka makamlar tarafından herhangi bir sorgulanma durumu sorusunu yanutlayan Tüzün: "Hayır, bu anlamda bir süreç yok. Çünkü kendisi yaptığı açıklamalarda bunu kabul etmiyor. Kendisinin bilgisinin olmadığı ve o dönemde kendisinin özel kalem müdürü Okan Bey'in bilgisi dahilinde gerçekleştirildiğini söylüyor.

Biz Alperen Ocakları olarak, Mustafa Destici'nin kendisine helikopterin 'uçan tabut' olduğu Ahmet Demir tarafından bildirildiği halde neden kiraladığını ve helikopter kiralama noktasında neden ısrarcı olduğunu, bu konu kendisine her sorulduğunda neden kaçamak cevaplar verdiğini merak ediyoruz ve bu soruların cevaplarını bekliyoruz. Ben bu suikastın parti içinde de bir ayağının olduğunu düşünüyorum. Partimize gelip giden, görev yapan çok insan olmuştur. 2006 yılında yaşanan olaylarla partimizin alakalandırılmak istenmesi Muhsin Yazıcıoğlu tarafında bertaraf edilince, bir suikastla bu sonuçlandırılmak istenmiş olabilir. "

 

YENİ AKİT

 // Furkan ü.
Alperenler bu ülkenin asıl özüdür.Ben bir milli görüşçüyüm ve Alperen kardeşlerimide çok severim,her vatansever müslüman alperendir özünde.Bence Alperenler dahi diğer vaan sever müslüman kardeşlerimizin bir olma vaktidir artık.Bizim bir olma vaktimiz geldide geçiyor....
06 Aralık 2015 04:41
13:40
 // mustafa
Muhsin başkanın öldürülmüş olabileceğini ilk açıklayan Hoca efendiydi....
28 Aralık 2014 13:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler