YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçaktan indirilen Eren Erdem'in hakkında şoke eden detay!
Uçaktan savcılık kararıyla indirildiği söylenen Erdem hakkında kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle yakalama kararının bulunduğu bildirildi.
Uçaktan indirilen Eren Erdem'in hakkında şoke eden detay!
05 Temmuz 2016 / 00:58 Güncelleme: 05 Temmuz 2016 / 01:00

Atatürk Havalimanı'ndan Almanya'ya gitmek için bindiği tarifeli uçaktan savcılık kararıyla indirildiği ileri sürülen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında, kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle yakalama kararının bulunduğu bildirildi. Erdem'in milletvekili olduğunun anlaşılması üzerine söz konusu kararın kaldırıldığı öğrenildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Erdem, 8 Kasım 2012 tarihinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a basın yoluyla hakaret suçunu işlemesi nedeniyle İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesinin 26 Haziran 2013 tarihli kararıyla 7 bin lira adli para cezasına çaptırıldı. Bu karar temyiz edilmeksizin 27 Ocak 2014 tarihinde kesinleşti.

Erdem hakkındaki cezayla ilgili, Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) adresine usulüne uygun ödeme emri tebliğ edildi. Yasal süre içerisinde ödenmemesi üzerine adli para cezası, günlüğü 20 liradan hesaplanarak 350 gün hapse çevrildi. Söz konusu bu karar daha sonra Erdem'in 700 saat süreyle kamuya yararlı bir işte çalıştırılmasına dönüştürüldü.

28 HAZİRAN'DA YAKALAMA EMRİ DÜZENLENMİŞ

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Erdem'in MERNİS adresine Tebligat Kanunu'nun 35. maddesine göre tebligat yapmasına rağmen çağrıya uymaması ve çalışmak üzere 10 günlük süre içinde başvuruda bulunmaması üzerine infaz dosyasını iade etti. İade üzerine Erdem hakkında, 28 Haziran 2016 tarihinde yakalama emri düzenlendi.

VEKİL OLDUĞU İÇİN KARAR KALDIRILDI

CHP İstanbul Milletvekili Erdem'in milletvekili olmadan önce kesinleşen hapis cezası nedeniyle çıkartılan yakalama emri milletvekili olduğunun anlaşılması üzerine kaldırıldı.

 

AA

DOKUNULMAYANLAR
 // hande
hani dokunulmazlıklar kalkmıştı? her şey göstermelik miydi yani?halkın gazı alınsın diye mi yaptınız?allah sizi de bildiği gibi yapsın!...
05 Temmuz 2016 Salı 13:55
bakan telefönu ile kurtarıldı yani.
 // hursit dilaver
kararın kalkması için bakan beye telefön edilmiş ve ö da serbest bırakın demiş. şimdi ö sayın savcı beyden bundan sönra ne beklersiniz. bakan savcının arkasında durmalı bu işe girmemeliydi..sönra da ağlamasınlar.yani bu AKPnin bu hareketleri beni de çıldırtıyör. niye ö kadar dökunulmazlık hödrileri çektiniz. ölmayacağını kaç kere yazdım zaten. siz bu kafadaysanız önları zör yargılatırsınız.. yazık ö kadar emeklere.. biz de bir şeyler yaptılar sandık.neyse siz yöl, köpru yapmaya devam edin....
05 Temmuz 2016 Salı 12:00
MİLLETVEKİLİN
 // Adıyaman'lı Akın
Bu içi dışına yansıyan mahlukatın dokunulmazlığı kalkmadımı? Herşey düzenbazlık bu hükümetin yaptığıda. Lanet olsun böyle adalete....
05 Temmuz 2016 10:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler