YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçaklarımız YPG'yi böyle vurmuş!
Türk savaş uçakları, Fırat'ın doğusundan batısına sızmaya çalışan YPG'ye ait 2 botu havadan vurdu.
Uçaklarımız YPG'yi böyle vurmuş!
27 Ekim 2015 / 14:52 Güncelleme: 27 Ekim 2015 / 15:05

Türkiye "Kırmızı çizgim" dedi, ancak PKK'nın Suriye kolu PYD dinlemedi.

SIZMAYA ÇALIŞAN YPG'LİLER VURULDU

Türk Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları, Türkiye'nin "Güvenli Bölge" olarak adlandırdığı Suriye kuzeyindeki "Cerablus-Azez arasında kalan bölgeye" sızma girişiminde bulunan örgütün silahlı kolu YPG'yi Fırat'tan botlarla geçerken vurdu.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU DOĞRULADI

Gelişme askeri dün akşam Başbakan Davutoğlu tarafından da doğrulandı.

CERABLUS'A SIZACAKLARDI, F-16'LAR 2 BOT VURDU

Sabah gazetesi önceki gün konuyu gündeme taşımıştı. Sabah'ta yer alan habere göre, PYD'li silahlı güçlerin bulunduğu iki bot, Fırat Nehri'ni geçmeye çalışırken, Türk Hava Kuvvetleri tarafından tespit edildi.

Botun silahlı olduğu ve Cerablus'a doğru sızma aşamasında olduğu belirlenince etkisiz hale getirme kararı alındı. Havadan yapılan bombalamayla iki bot içindeki PYD militanları etkisiz hale getirildi.

'MUTABAKAT İHLALİ'

PYD'lilerin etkisiz hale getirilmesinden sonra ABD'nin diplomatik girişim başlattığı Ankara'nın da "Ağustos ayında vardığımız mutabakata göre PYD, Fırat'ın batısına geçmeyecekti" hatırlatmasında bulunduğu öğrenildi.

Diplomatik kaynaklar, "Suriye'de Azez-Cerablus hattı Türkiye için ulusal güvenlik meselesi. PYD'nin, Fırat'ın batısına geçmemesi noktasında ABD ile anlaştık. Ayrıca Kuzey Irak'ta veya Suriye'de PYD'ye verilmiş, bize yönelmiş silah tespit edersek vururuz" değerlendirmesini yaptılar.

PYD RUS İHA'SIYLA SINIRI İZLİYORDU

Kısa süre önce de Türk hava sahasına giren Rus yapımı bir insansız hava aracı vurularak düşürülmüştü. Bu İHA'nın kime ait olduğu belirlenemezken, istihbarat kaynakları bunun PYD tarafından kullanıldığına dair Ankara'ya bilgiler ulaştırmıştı.

 // T.C
türkiye.devlet.gibi.tavrını.net.olarak.ortaya.koyarsa. kimse.hoplayıp.zıplayamaz.çözüm.süreci.gibi.kendi. kendini.avutursa.vahki.vah..oteriter.ve.güçlü..politika. ortaya.koyarsa.tüm.millet.devletinin.arkasındadır.tıpkı. ejdatımızın.yaptığı.gibi....
27 Ekim 2015 15:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler