YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçak şaha kalktı
Atatürk Havalimanı'nda hurdaya ayrıldıktan sonra satın alan firma tarafından parçalanmak istenen uçak, yanlış söküm sebebiyle şaha kalktı.
Uçak şaha kalktı
10 Temmuz 2012 / 14:31 Güncelleme: 10 Temmuz 2012 / 14:32

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali bugün ilginç görüntüye sahne oldu. Adriyatik Havayolları'na ait uçak hurdaya ayrıldıktan sonra satın alan firma tarafından parçalanmak için Genel Havacılık Apronu'na çekildi. Bu sabah söküm işlemleri başlanan MD-83 tipi uçakta işçiler önce uçağın içindeki koltukları sökmeye başladı. Ancak söküme önden başlayan işçiler, söktükleri koltukları arka tarafa yığınca uçağın dengesi bozuldu ve tüm yük arka tarafa geçti. Bu sırada uçağın burnu havaya kalktı. Uçağın ön kısmı yaklaşık 10 metre yükseldi.

Uçağın içindeki işçiler uçağın burnunun kalktığını görünce kısa süre panik yaşadılar. Daha sonra uçağın ön tekerine bağlanan ip ve fork-lift yardımıyla normal döndürüldü.

Devlet Hava Meydanları işletmesi yetkilileri uçağın burunun havaya kalktığını görünce olay yerine geldi. Ancak olayın hatalı sökümden olduğunu anlayınca gerekli talimatları verip ayrıldı. Zaman
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler