YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uçağı kaçırınca bomba ihbarı yaptı
Uçağı kaçırınca bomba ihbarı yaptı
29 Ocak 2010 13:58
İzmir'e hasta çocuğunun yanına gitmek isteyen bir kişi, saat 21:00'deki uçağa yetişemeyeceğin anlayınca, otobüsten cep telefonu ile arayarak bomba ihbarında bulundu...

Kahramanmaraş'tan Adana'ya gelerek, hava yoluyla İzmir'e hasta çocuğunun yanına gitmek isteyen bir kişi, saat 21:00'deki uçağa yetişemeyeceğin anlayınca, otobüsten cep telefonu ile arayarak bomba ihbarında bulundu.

İhbar yapan şahıs daha sonra hiçbir şey olmamış gibi havalimanına gelerek İzmir'e gitmek isterken yakalanarak göz altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kahramanmaraş'ta bir yağ fabrikasında yönetici olarak çalıyan Mahir Avcı (39), çocuğu hasta olduğu için İzmir'de yaşayan ailesinin yanına gitmek istedi. Bunun için Avcı, Perşembe günü Adana Havalimanı'ndan saat 21:00 uçağına İzmir'e bilet aldı. Kahramanmaraş'ta çalıştığı için dün karayolu ile Adana'ya yola çıkan Avcı hava muhalefeti nedeniyle otobüs geç kalınca uçağa yetişemeyeceğini anladı. Bunun üzerine saat 20:00'de 155'i cep telefonundan arayan Avcı, İzmir uçağında bomba olduğu ihbarında bulundu. Havalimanına haber verilerek uçak seferleri ve uçak inişleri durduruldu. Saat 20:00'de bulunan iki İzmir uçağında bomba imha uzmanları arama yaptı.

Bu arada, yolcular büyük bir panik yaşadı. Uçaklar, saat 23:00'da havalimanından hareket edebildi. Hasta çocuğuna yetişmek için bomba ihbarı yapan Avcı ise hiçbir şey olmamış gibi havalimanına gelerek uçağa binmek istedi. Cep telefonu numarasından tespit edilen Avcı, Adana Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından havalimanının girişinde alındı.

Emniyete getirilen ve sorgulanan Avcı, ifadesinde ailesinin İzmir'de yaşadığını, çocuğunun hasta olduğunu kendisinin Kahramanmaraş'ta yağ fabrikasında çalıştığını belirterek, "Karayolu ile Adana'ya geliyordum. Uçağım 21:00'da kalkacaktı. Ama ben yetişemeyeceğimi anladım. Uçağı durdurup yetişmek için otobüsten cep telefonunu ile arayarak bomba ihbarında bulundum" dedi.

Avcı, emniyetteki sorgusunun ardından genel güvenli kasten tehlikeye sokmak suçundan adliyeye sevk edildi.

İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler