YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üç kişi Adil Öksüz'e yardım ettiği gerekçesiyle tutuklandı
İki FETÖ imamı ve bir gazeteci Adil Öksüz'ü saklayıp kaçmasına yardım etmesi gerekçesiyle tutuklandı
Üç kişi Adil Öksüz'e yardım ettiği gerekçesiyle tutuklandı
09 Ağustos 2016 / 21:04 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 21:07

Darbe girişimi sırasında Ankara’da Akıncı Hava Üssü’nde yakalandıktan sonra adliyeye sevk edilen ve 'Akıncı'ya tarla bakmaya gittiğini' savunup serbest bırakılan FETÖ’nün 'TSK imamı' Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz’ün kaçışına yardımcı oldukları gerekçesiyle 3 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında FETÖ bağlantısı nedeniyle kapatılan Meydan Gazetesi Yazıişleri Müdürü Erdal Şen de var.

15 Temmuz darbe girişiminin merkez üssü olan Ankara’daki Akıncı Hava üssünde yakalanan tek sivil olan Yardımcı Doçent Adil Öksüz’ün serbest bırakıldığı ortaya çıkınca hakkında serbest bırakma kararı veren hakim hakkında soruşturma başlatılmıştı. 

Polis her yerde Akıncılar Üssü’ne girecek kadar etkili olduğu anlaşılan Adil Öksüz’ün izini sürüyordu.
Öksüz son olarak kendisine ait araçla Sakarya otobanında güvenlik kameralarına takılmıştı.
Darbeci terörist doçentin izini süren polis, Öksüz ile yakınlığı olan 3 ismi yakaladı. “Öksüz’ü evlerinde saklamak” “Kaçmasına yardımcı olmak” suçundan gözaltına alınan Ali Sami Yıldırım, Erdal Şen ve İlhan Yıldırım gözaltına alındı. Üç şüphelinin Adil Öksüz'ün Üsküdar’da bir evde kalmasına ve saklanmasına yardım ettikleri öğrenildi.

Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, şüphelilerden Erdal Şen’in FETÖ operasyonları kapsamında kapatılan Meydan Gazetesi'nin yazıişleri müdürü olduğu öğrenildi. Şüpheli İlhan Erdem'in FETÖ/PDY'nin Kanada imamlığı yaptığı, Ali Sami Yıldırım'ın ise Rusya imamlığını yürüttüğü belirtildi. Savcılık sorguları ardından tutuklanmak üzere Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 3 şüpheli "Silahlı Terör Örgütü Üyesi olmak" suçlamasıyla tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

19 Temmuz saat 03.00 sıralarında TEM Otoyolu Akyazı gişelerinden geçerken görüntülenen ve polisin halen yakalamak için iz takip ettiği Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz aracını Akyazı'daki kayınpederinin evinin garajına bıraktıktan sonra kaçmıştı.


HABERTÜRK 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler