YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter'a 'WeLoveErdogan' tepkisi
Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile Adalet Bakanı Bozdağ, Twitter'da Cumhurbaşkanı Erdoğan için açılan ve sosyal medyada yoğun ilgi gören '#WeLoveErdogan' başlıklı 'hashtag'in gündem listesinden kaldırılmasına tepki gösterdi.
Twitter'a 'WeLoveErdogan' tepkisi
30 Mart 2016 / 21:06 Güncelleme: 30 Mart 2016 / 21:08

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için açılan ve sosyal medyada yoğun ilgi gören "#WeLoveErdogan" başlıklı "hashtag"in Twitter tarafından kaldırılmasına tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 24 TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

BUNLAR İKİYÜZLÜLÜKTÜR

Akdoğan, "Twitter'da #WeLoveErdogan, bu kısa sürede en çok konuşulan konu oldu fakat enteresan bir şekilde Twitter bunu engelledi, hangi saikle yaptığı belli değil ama buna ne diyorsunuz?" sorusu üzerine yapılanı "ikiyüzlülük" olarak nitelendirdi.

"Erdoğan'ı seviyoruz lafı neden seni çıldırtıyor? Bu soruya cevap bulmak lazım, ne oldu da bunu sansür uyguluyorsun?" diye soran Akdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küresel düzeyde bir aktör olarak öne çıkmasının Türkiye düşmanlarını rahatsız ettiğini söyledi.

Twitter'ın yaptığı sansürcü yaklaşımın doğru olmadığını vurgulayan Akdoğan, "Bunlar çifte standarttır, ikiyüzlülüktür, bu sahte demokratlığa son vermeleri lazım. Sahte hesaplar üzerinden hakaret edildiğinde hedef gösterildiğinde müdahale etmiyorsun ama sevgi gösterisinde müdahale ediyorsun, bunun izahı yoktur." değerlendirmesinde bulundu.

BUNLAR KÜRESEL OPERASYONUN YANSIMASI 

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Terör örgütleri "Twitter"ı kullandığında ve müdahale edilmesi talebinde bulunulduğunda "Twitter"ın "Biz özgür bir platformuz" diye tavır koyduğunu dile getirerek, "Twitter yetkililerine ben soruyorum; kim talimat verdi, '#WeLoveErdogan' 'hashtag'ını kaldırdınız? Bir ülke mi, bir kişi mi, bir terör örgütü mü veya başka biri mi talimat verdi? 

Merak ediyorum, özgürlük ilkeleri içerisinde '#WeLoveErdogan' mesajını kullanmak, yaymak Twitter ilkelerine aykırı mı, aykırıysa hangi ilkesine aykırı? İnsanların birine dair sevgisini ifade etmesi nasıl Twitter'ı rahatsız ediyor? Onun için bu da Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı yürütülen küresel operasyonunun bir yansımasıdır diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

rusya ve AB twiteri hizaya çekiyor da siz niye çekemezsı
 // hursit dilaver
bakan ne güzel söylüyor..ama aklına gelmiyor ki, RUSYA VE AB ÜLKELERİ KİŞİSEL VERİ BİLGİ FALAN DEYİP TWİTERİ HİZAYA ÇEKTİ. şimdi oralarda tık çıkmıyor. siz niye kişisel veri falan deyip bu şirketa ayar veremiyorsunuz. TVLERDE TÜRK PROPAGANDASI GÜZEL DE İCRAATA GELİNCE YOK.bir bahane bulun kapatın. AB de insan hakları falan yeri geldiğinde ÜLKENİN BEKASI İÇİN unutuluyor. batıdan bu kadar çekinecekseniz,BU İŞİ BIRAKIN.yapan gelsin.
...
30 Mart 2016 Çarşamba 23:31
 // ustura
Biz twitter yok iken de Erdogan'ı seviyorduk.....
30 Mart 2016 23:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler