YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter tutuklamalarının sebebi belli oldu
İzmir’de Twitter’dan attıkları mesajlar nedeniyle gözaltına alınan 34 kişinin, İzmir sokaklarında yarattıkları terörü paylaştıkları için gözaltına alındıkları ortaya çıktı.
Twitter tutuklamalarının sebebi belli oldu
06 Haziran 2013 / 11:41 Güncelleme: 06 Haziran 2013 / 11:50

Gezi Parkı olayları sırasında sosyal medyada attıkları mesajlar yüzünden İzmir'de 34 kişinin gözaltına alındığı haberi, dün gündemin en önemli maddelerinden biriydi.

Kamuoyunda "Twitter tutuklamaları" olarak yankı yapan bu haberin ardından gözaltıların, sosyal medyada düşüncelerini paylaştıkları için gerçekleştiği yönünde haberler yapılmıştı.

Bugün ortaya çıkan fotoğraflar ise bu eylemcilerin kişisel düşüncelerini paylaştıkları için değil, olaylar sırasında İzmir sokaklarında yarattıkları terör nedeniyle gözaltına alındıklarını açıkça otaya koyuyor.

İşte o tweetlerden bazıları:

 - bank asyayı yaktık!!!! polis söndürmeye çalışıyooo HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ !!!!!!

 - TAYYIPIN YANDASI OLAN BANK ASYAYI VE ISTANBULDA KARDESLERIMZE KEPENK KAPATAN BURGER KING'I ALEV ALEV YAKTIK ITFAIYELERI SOKMUYORUZ !!!!

 - Körfez dersanesinin yıktık ama çok kötü durumdayız nefes almakta güçlük çekiyoruz

 - Körfezi patlattik

 - Fem'i yaktik

 

Sabah

12:16
 // Yaktık, yıktık, patlattık
Düşünce, ne zamandan beri yaktık, yıktık, patlattık olarak değerlendiriliyor. Bunların yaptığına resmen, anarşi, terör ve vandalizm denir. Cezalarını çeksinler....
06 Haziran 2013 12:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler