YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Twitter o hesabı askıya aldı
Twitter, Türkiye’de erişim engeline sebep olan Samsun’daki şikayeti yerine getirerek söz konusu hesabı askıya aldı.
Twitter o hesabı askıya aldı
22 Mart 2014 / 21:07 Güncelleme: 22 Mart 2014 / 21:07

Twitter’in mahkeme kararını uyguladığını belirten mağdur avukatı Adnan Aydın, amaçlarına ulaştıklarını söyledi.Samsun’da kamu kurumundan emekli olup, İstanbul’a yerleşen 50 yaşlarındaki bir bayan, Samsun’dan açıldığı zannedilen kendi adına sahte Twitter hesabına başka yerlerden temin edilen müstehcen fotoğrafların yerleştirilip yayın yapılması üzerine Samsun Barosu Avukatı Adnan Aydan aracılığıyla mahkemeye başvurdu.

Twitter’in mahkeme kararını uygulamasıyla amaçlarına ulaştıklarını belirten mağdur avukatı Adnan Aydın, “Konuyla ilgili biz Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na 4 Mart 2014 tarihinde bu yayını yapan kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Ayrıca bu sayfaya erişimin engellenmesi için Samsun Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nden karar talep ettik.

Mahkemede talebi haklı bularak bu sayfaya erişimin engellenmesine karar verdi. Bu karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) gönderildi. Fakat daha sonra TİB Twitter’ın bu kararı uygulamadığı gerekçesi ile tamamen kapatılmasına karar vermiş. Bizim talebimiz sadece sayfanın kapatılmasıydı. Twitter’ın tamamen kapatılmasına yönelik bir talebimiz olmadı ve mahkemede zaten böyle bir karar vermedi. Aldığımız son bilgiye göre Twitter sayfaya erişimin engellenmesine karar vermiş. Twitter mahkeme kararını uygulamış. Sayfaya erişim engellendiyse biz amacımıza ulaştık” diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler