YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TV 5 uydudan yayın yapacak
TV 5 uydudan yayın yapacak
TV 5 uydudan yayın yapacak
09 Ağustos 2008 / 17:27 Güncelleme: 09 Ağustos 2008 / 00:00

Necmettin Erbakan'ın isteği ile kurulan TV5'in, Aydın Doğan'a satılacağı iddia edildi.


Sözkonusu iddianın ayrıtıları ise şöyle...


Eski Başbakan Necmettin Erbakan tarafından kurdurulan TV5'in, karasal yayın hakkını satmak için Aydın Doğan'la görüştüğü iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Kurulduğu günden beri ekonomik darboğazı aşamayan TV5, Türkiye'de en geniş karasal yayın haklarına sahip kanallardan biriydi. Uzun süredir personel maaşlarını ödeme konusunda bile güçlük çektiği TV5 yönetimi, reklâm girdilerini arttıramayınca iddiaya göre son çare olarak "karasal yayın hakkı"nı satmayı planladı.

"PAZARLIKLAR SÜRÜYOR!"


Büyük umutlarla kurulan TV5'in karasal yayın haklarının satışı için uzun süredir Aydın Doğan Grubu ile görüşmelerin yapıldığı öğrenildi. Yapılan pazarlıkların sonuçlanması an meselesi...

Beklenen izleyici potansiyelini yakalayamayan TV5, maaş ödemelerinde yaşanan sorunlar nedeniyle kanalı bir yerlere taşıyacak kadrosunu da elinde tutamayınca zorunlu olarak küçülme kararı almıştı.

"UYDUDAN YAYIN YAPACAK!"


TV 5'in karasal yayın haklarını satması durumunda uydudan yayın yapacağı öğrenildi. TV 5 yönetimi, Erbakan Hoca hakkında kayıp trilyon davası nedeniyle mahkûmiyet kararı kesinleşince "yayın haklarını satma" kararı aldı. Satış gerçekleşirse, daha az maliyetle uydudan yayın yapılacak ve elde edilecek parayla da daha kaliteli bir yayın için yatırım yapılacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler