YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tutuklu vekiller için tahliye talebi
Tutuklu vekiller için tahliye talebi
09 Temmuz 2012 17:36
KCK davası tutuklu sanıklarından üç milletvekilinin avukatları ''3. Yargı Paketi'' kapsamında tahliye talebinde bulundu.

Diyarbakır 5 ve 6. Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen KCK davalarının tutuklu sanıkları Van bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş, BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak ile BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım'ın avukatları, müvekkillerinin tahliyesi için mahkemeye ortak bir dilekçe verdi.

Dilekçede, kamuoyunda ''3. Yargı Paketi'' olarak bilinen 6352 Sayılı ''Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun'' gereği, müvekkillerinin milletvekili olması, tutuklulukta geçirdikleri süre, delillerin toplanmış olması ve kaçma sebebinin olmaması nedeniyle haklarında adli kontrol kararı verilerek, tahliyeleri talep edildi.

Cumhuriyet savcısının hazırlayacağı mütalaa sonrasında mahkeme, milletvekilleri hakkında kararını açıklayacak.

Daha önce de KCK davası tutuklu sanıkları BDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın avukatları tahliye talebinde bulunmuş, mahkeme Sarıyıldız'ın tahliyesinin reddine karar vermişti. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler