YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD'dan 1 Kasım seçim açıklaması
TÜSİAD'dan 1 Kasım seçim açıklaması
02 Kasım 2015 12:47
TÜSİAD 1 Kasım seçim sonuçları üzerine yaptığı yazılı açıklamada, yeni hükümetten talep ettiği düzenlemeleri sıraladı.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) , 1 Kasım seçimi sonuçlarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. TÜSİAD'ın yaptığı yazılı açıklamada, yeni hükümetten talep ettiği düzenlemeleri ifade etti. 

TÜSİAD, ilerletilmesi ve geliştirilmesi gereken siyasi reform ve kamu yönetimi, kalkınma ve rekabet gücünde düzenleme istedi.

İşte TÜSİAD'ın o açıklaması:

"26'ıncı Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin tüm yurtta güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi ve seçimlere katılım oranının oldukça yüksek olması büyük memnuniyet vericidir. Seçim sonuçlarının ülkemize huzur, başarı ve refah getirmesini diliyoruz.

TÜSİAD PARTİLERİ OY SIRASINA GÖRE KUTLADI

1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri sonucunda oy oranını önemli ölçüde artırarak iktidarını sürdüren Adalet ve Kalkınma Partisini ve TBMM'de temsil edilecek Cumhuriyet Halk Partisini, Halkların Demokratik Partisini ve Milliyetçi Hareket Partisini kutlar, yeni parlamentonun Türkiye'deki özgürlük alanlarını genişletme, demokratik standartları yükseltme, hukuk devletini güçlendirme ve refah seviyesini artırma yolunda uyum içinde çalışmasını arzu ederiz.

"ORTAK AKIL VE UZLAŞI ANLAYIŞI İÇİNDE HAREKET..."

İş dünyasının kurulacak hükümetten ve TBMM'den beklentisi; ilerletilmesi ve geliştirilmesi gereken siyasi reform ve kamu yönetimi, kalkınma ve rekabet gücü alanlarında bir dizi düzenlemenin süratle hayata geçirilebilmesi, AB üyelik sürecinin güçlendirilmesi ve bir süredir yıpratıcı düzeyde keskinleşmiş olan toplumsal kutuplaşmanın sona erdirilmesi yönünde, ortak akıl ve uzlaşı anlayışı içinde hareket edilmesidir"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler