YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD sessizliğini bozdu
TÜSİAD sessizliğini bozdu
08 Haziran 2015 23:23
Seçim boyunca yapılan onca çağrıya rağmen sessiz kalan TÜSİAD seçim sonrası ortaya çıkan tabloyu fırsat bilip sessizliğini bozdu.

Asgari ücret tartışmalarında başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere çok sayıda siyasetçinin açıklama yapması yönünde çağrıda bulunduğu Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği seçim sonuçlarını fırsat bilip ilk açıklamasını yaptı.

TÜSİAD tarafından 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Geride bıraktığımız seçim kampanyası döneminde, geleneksel seçim dönemlerinin oldukça ötesinde bir toplumsal gerginliğe, kutuplaşmaya ve güven ortamını zedeleyen bir sürece tanık olduk. Ülkede ve ekonomide güven, özgür düşünceyle, katılımcılık anlayışıyla, hukukun üstünlüğüyle ve ortak akılla gelişir. TÜSİAD olarak, güven ortamının, şeffaflık ve hesap verebilirlik anlayışıyla, sivil toplumun etkili varlığı ile güçleneceğine inanıyoruz" ifadelerine yer verildi.

25. Dönem Milletvekili Seçimleri sonucunda TBMM'de görev alacak tüm milletvekilleri ile temsil edilecek siyasi partilerin kutlandığı açıklamada, "İş dünyası olarak, yeni parlamentonun ülkemizin demokratik, ekonomik ve sosyal açıdan gelişmişlik düzeyini yükseltmek amacıyla kararlılıkla çalışacağına inanıyoruz" denildi.

- "Partilerimizin uzlaşma kültürü ile hareket ederek, ülkenin menfaatleri etrafında kenetlenmelerini diliyoruz"

Açıklamada, her seçimin, her yenilenen meclisin demokrasinin güçlenmesi için bir fırsat olduğu belirtilerek, seçim sonuçları itibariyle seçmen iradesinin, siyasi partilere tek başına hükümet kuracak çoğunluğu vermediği kaydedildi.

Açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Bu bağlamda partilerimizin, demokrasinin gereği olan uzlaşma kültürü ile hareket ederek, ülkenin menfaatleri etrafında kenetlenmelerini diliyoruz. Yeni parlamentonun ve kurulacak hükümetin, tüm paydaşların katkısı ve desteği ile demokratik standartları ve hukuk devleti olgusunu güçlendirmesini diliyoruz. Ülkemizin potansiyeline ulaşabilmesi için küresel ölçekte rekabet gücüne sahip bir sanayi ve insan kaynağı başta olmak üzere, tüm kalkınma başlıklarında kazanımların güçlendirilerek ilerletilmesini ümit ediyoruz.

TÜSİAD olarak önümüzdeki bu dönemde, karşılıklı diyalog ve paydaşlarla iş birliği ile ülkemizin ve insanımızın yarınlarına katkı sağlamaya ve katma değer yaratmaya devam edeceğiz." 

Etiketler:
kapı kulları
 // Ömer
Güneyden gelen direktif doğrultusunda hareket eden kapı kulları ...
09 Haziran 2015 Salı 13:09
Sahibine sadık köleler
 // Ömer
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
09 Haziran 2015 Salı 12:52
1
 // 1
öyleyse milleti emekciyi yıpratma çalışmaları bunların başının altından çıkıyor. .. Nasıl bi plan ve tezgahtir bu ama TÜSİAD ve kuyrukları yanınıza kalmamaya başladı bile umarım ki Bunlara güvenen ak parti bu oyunu anlamıştır...
08 Haziran 2015 23:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler