YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD, - Davutoğlu görüşmesinde neler konuşuldu?
Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜSİAD heyetiyle bir buçuk saatlik bir görüşme gerçekleştirdi. TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, bir gazetecinin, "Buzlar eridi mi" sorusuna, "Güldüğümüze göre eridi" cevabını verdi.
TÜSİAD, - Davutoğlu görüşmesinde neler konuşuldu?
17 Haziran 2015 / 16:06 Güncelleme: 17 Haziran 2015 / 16:12

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Heyeti'ni kabul etti.

Görüşmenin bitmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, 1,5 saat süren görüşmede neler konuşulduğuna dair bilgi verdi.

Son derece olumlu bir görüşme

Symes, yaptığı açıklamada, "HDP'den sonra hepsini toparlayıcı bir bilgi vereceğim. Son derece olumlu bir görüşme geçirdik Sayın Başbakanımızla. Toplantıya ertelenen bir saatte başladık çünkü kendileri Türkiye için acı bir gün, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in vefatını öğrendik. Kendileri de Güniz Sokak'ı ziyaret etmek üzere gitmişlerdi. Biz de bu arada giderek taziyelerimizi bildirdik. Bu arada da Türk halkına başsağlığı diliyorum.

Önemli bir ismi kaybettik

Türkiye için son derece ekonomi ve kalkınma alanında katkılarını yapmış önemli bir liderimizi kaybettik. Hem ailesine hem Türk halkına başsağlığı dileklerimi iletmek isterim.

Programımızda olduğu üzere HDP'ye gidiyoruz. HDP çıkışında da toplu olarak size bir değerlendirme yapıp arkasından da basın bültenine elden dağıtacağım. Bütün iş dünyasının önceliklerini tüm açıklığıyla aynen diğer partilere olduğu gibi bildirdik. Kendileri bunların dönüşüm programları içinde yer aldığını daha önce açıklanan belli konularda bize teyitlerini verdiler. Son derece açık bir diyalogla görüşlerimizi karşılıklı olarak paylaştık" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin "Buzlar eridi mi" sorusuna Symes, "Güldüğümüze göre eridi" karşılığını verdi. 

1
 // 1
Ya bu nasıl demokrasi oluyor devletin is sektöründeki bir dernekle ne işi olabilir ben anlamıyorum. ......
17 Haziran 2015 18:11
 // Rasim DUMAN
Cok buyuk bir ihtimal ile, AK Parti'nin CHP ile veya HDP ile koalisyon yapmasini tavsiye etnislerdir. Hala bir misyonlari ve vizyonlari oldugunu zannediyorlar....
17 Haziran 2015 17:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler