YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer çark etti
TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer çark etti
11 Ocak 2015 08:28
'Paralel devlet görmüyorum' diyen TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, çark etti. Dinçer, "Cumhurbaşkanı ile bakanların eş zamanlı tapelerinin servis edilmesi bunun arkasında organize bir iş olduğunu gösteriyor. Ama bunun ortaya çıkarılması lazım" dedi.

Üyelerinin birçoğunun illegal dinlenmesini, tehdit edilmesini ve Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Erkut Yücaoğlu'nun 18 Eylül'de yaptığı "Bir hukuk devleti kendi içinde paralel devlete izin veremez" açıklamasını hiçe sayarak Doğan Grubu'na "Paralel devlet göremiyorum" diye açıklama yapan TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer çark etti.

Organize bir iş belli

Röportajından 10 gün sonra basınla buluşan Dinçer, YİK Başkanı Erkut Yücaoğlu'nun açıklamalarına imza atmaya hazır olduğunu söyledi. Dinçer, "Cumhurbaşkanı ile bakanların eş zamanlı tapelerinin servis edilmesi bunun arkasında organize bir iş olduğunu gösteriyor. Ama bunun ortaya çıkarılması lazım. Ben Ergenekon'a, Balyoz'a inandım ama bugün neredeyiz bilmiyorum. Paralel devlet ciddi bir iddiadır. Ortaya çıkarılması gerekir. TÜSİAD'ın bununla ilgili farklı bir pozisyonu olamaz ki... Biz de bunun ortaya çıkarılmasını isteriz. Bu konuda hiçbir TÜSİAD üyesinin başka fikri olamaz" diye konuştu.

Paralel'i istemeyiz

Dinçer röportajda kendisine 'Paralel devlet konusunda TÜSİAD'ın bir misyonu var mı?' sorusu yöneltildiğini hatırlatarak, "Ben de 'Bunu MİT, yargı, devlet ortaya çıkaracak' dedim. Oradaki manşet sizi yanıltıyor. 'Ortaya çıkmış paralel devlet görmüyorum' lafı 'paralel devlet yok' anlamına gelmiyor" dedi. "Bizim muhatabımız Başbakandır" sözlerinin hatırlatılması üzerine de Dinçer, Anayasal açıdan konuya yaklaştıklarını belirterek, "Cumhurbaşkanı devletin başıdır. TÜSİAD'ın eleştirileri, politika önerilerinin muhatabı hükümettir. Söylemeye çalıştığımız buydu" dedi.

 

SABAH

13:40
 // Rasim DUMAN
İste boyle "kucul" ve yola gel bakalim Haluk efendi ! Bukemediginiz bilegi opeceksiniz ! Ustelik ve insallah, bu bilegi bir daha asla bukemeyeceksiniz ve hep opmeye devam edeceksiniz! Ve bileceksiniz ki, bu bilegi opmek bile sizin icin bir sereftir ! Hadi simdi git, o emir aldigin "dis ve ic mihraklarin", onune attiklari kemikleri yala !...
11 Ocak 2015 13:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler