YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk'ün tarihine yakışmamaktadır
Türk'ün tarihine yakışmamaktadır
03 Mart 2012 16:54
MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, Türk Lirası'nın yeni simgesine ilişkin, ''Bu simge Türk'ün tarihine yakışmamaktadır, tarihimize yakışmamaktadır, milletimize yakışmamaktadır'' dedi.

Doğru, MHP Tokat Merkez İlçe Başkanlığınca Çocuk Esirgeme Kurumu Düğün Salonu'nda düzenlenen genel kurulunda yaptığı konuşmada, partilerinin aralık ayı itibarıyla başlatığı kongre sürecinin devam ettiğini söyledi.

Mayıs ayına kadar teşkilatların kongre sürecinin devam edeceğini ifade eden Doğru, kongrelerle dünyanın her tarafına önemli mesajlar verileceğini ifade etti.
 Doğru, Türkiye Cumhuriyeti'nin çok önemli değerlerine saldırıların yapıldığı bir dönemde, Türkiye devletinin bölünmeye doğru süratli bir şekilde götürüldüğü bir süreç yaşandığını iddia etti.

''Bence hiç ihtiyacımızın olmadığı, Türkiye'nin birçok sorunun olduğu bir dönemde, yani Türk Lirası'nın simgesinin bir anda gündeme getirilmesini ben bir gündem değişikliği olarak değerlendiriyorum'' diyen Doğru, şunları kaydetti:

''Bundan suretle geri dönülmeli, bu simge mutlaka iptal edilmeli ve Türk tarihini simgeleyen, Türk'ün milli manevi değerlerini ortaya konulduğu çok güzel simgeler ortaya koyularak, onların yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu simge Türk'ün tarihine yakışmamaktadır, tarihimize yakışmamaktadır, milletimize yakışmamaktadır.'' (AA)

21:21
 // muhammet
Yine mhp yine saçma sapan yaklaşım. Orhun harflerine benziyor simge bence. Türklük vurgusu ve kuru milliyetçilik içi boş....
03 Mart 2012 21:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler