YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türksolu'ndan Erdoğan'a çirkin kapak
Washington'daki sivil toplum kuruluşu Freedom House'un yayınladığı basın özgürlüğü raporunda Türkiye hakkındaki değerlendirmeler Türk basınında tartışılmaya devam ediyor.
Türksolu'ndan Erdoğan'a çirkin kapak
05 Mayıs 2014 / 23:17 Güncelleme: 05 Mayıs 2014 / 23:17

Stargazete'de yer alan habere göre, Türkiye'de her gün onlarca gazeteci Başbakan Erdoğan'a hakaret ederken, Freedom House'un Türkiye ile ilgili değerlendirmesi samimi bulunmadığı gibi, art niyetli bir değerlendirme olarak yorumlandı.

Ülke TV'de yayınlanan, Turgay Güler'in sunduğu Sıradışı programında Türksolu dergisinin, 17 Aralık'ın hemen öncesinde, 25 Kasım 2013 tarihinde yayınladığı kapak ekranlara getirildi.

Türksolu'ndan Erdoğan'a: "Asılacak adamsın ulan"

Söz konusu kapakta, Başbakan Erdoğan ve idam ipi görülüyor, üzerinde ise "Asılacak adamsın ulan" yazıyordu.

Turgay Güler'in ekrana getirdiği bu kapak en uç örnek olsa da, ülkenin başbakanının boynuna ip geçirip "ulan" ifadesi de kullanılarak tehdit savurulması, hemen ardından 17 Aralık'ın gelmesi, yine peşinden 25 Aralık'a girişilmesi Freedom House'un samimiyetsizliğini ortaya koydu.

İngilizce ve Arapça bilenlere çağrı

Nevzat Çiçek, Freedom'un Türkiye'deki basın özgürlüğü değerlendirmesiyle ilgili olarak izleyicilerden önemli bir ricada bulundu.

Çiçek şöyle konuştu:

İzleyicilerimizden rica ediyorum, İngilizce, Arapça bilenler, o yazıyı tercüme etsinler, bu kapağı da içine koysunlar, dünya gazetecilik örgütlerinden tutun, fikir hürriyetiyle ilgili Türkiye'yi suçlayanlara kadar, bunu göndersinler, 'bu sizin ülkenizde olsa siz ne yapardınız' desinler.

Aynı tarzda bir yayını Batı'da yapabilir misiniz? Çok zor, yaptırmazlar. Özgürlük mü bu? Özgürlük de değil.

İşte o kapak,

050520142149098358273_3.jpg

18:15
 // MUHAFIZ
Asılacak adam varsa CİA,MOSSADA yalakalık yapan darbecilere taşeronluk yapan MEDYA ve SERMAYENİN para babalarıdır.12ağacı bahane ederek gezide olay çıkaranlar MERT AYDIN için GAMZE için hangi tepkilerini ortaya koyarak açıklama yapabildiler?...
06 Mayıs 2014 18:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler