YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜRKSAT'tan darbeci hainlere 7 milyon liralık dava
TÜRKSAT'tan darbeci hainlere 7 milyon liralık dava
18 Aralık 2017 08:10
TÜRKSAT, darbe girişimi sırasında bombalanan binadaki zararın karşılanması için elebaşı Gülen ile cuntanın kritik isimlerinin de aralarında bulunduğu 162 sanık hakkında 7 milyon 27 bin 655 liralık tazminat davası açtı.

Gölbaşı 1. Asliye Hukuk Mahkemesince görülecek davanın dilekçesinde, darbe girişimi sırasında TÜRKSAT’ın taşınır ve taşınmaz mallarında meydana gelen zararın, cuntacılardan tahsil edilmesi talebinde bulunuldu.

Eylemleri nedeniyle davalıların, doğan zarardan müşterek ve müteselsilen sorumlu oldukları belirtilen dilekçede, mahkemeden, kurumun lehine 7 milyon 27 bin 655 lira maddi tazminata hükmedilmesi istendi.

Dilekçede, mal varlığı kaçırma ihtimaline karşı ceza davaları beklenmeksizin davalıların taşınır ve taşınmaz malları ile üçüncü kişilerdeki hak ve alacakları üzerine tedbir konulması talep edildi. Dava dilekçesinde TÜRKSAT’taki darbe girişimi faaliyetlerine de yer verildi.

SİVİL İMAMLAR DA VAR

Hakkında tazminat davası açılan isimler, Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ve Kara Havacılık Komutanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı ve TÜRKSAT’taki darbe girişimi eylemlerine ilişkin davalarda sanık olarak yer alıyor.

FETÖ’nün sivil imamlarının da aralarında bulunduğu davalıların bazıları şöyle: “Akın Öztürk, Mehmet Partigöç, Ahmet Bican Kırker, Ali Kalyoncu, Erhan Caha, Fırat Alakuş, Gökhan Şahin Sönmezateş, Ali Yazıcı, Bilal Akyüz, Bekir Ercan Van, Cemil Turhan, Kubilay Selçuk, Ramazan Gözel, Savaş Kabaklı, Recep Ünal, Özcan Karacan, Ömer Faruk Harmancık, Harun Biniş, Hakan Çiçek, Hasan Hüsnü Balıkçı ve İlhan Talu.”

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler