YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkmendağı'nda yaşananlardan MİT TIR'larını durduranlar sorumlu
Başbakan Davutoğlu, Türkmendağı'nda yaşananlardan MİT TIR'larını durduranların sorumlu olduğunu söyledi. Davutoğlu, Suriye'deki Türkmenler ile ilgili her türlü tedbirin alınacağını ifade etti.
Türkmendağı'nda yaşananlardan MİT TIR'larını durduranlar sorumlu
23 Kasım 2015 / 08:20 Güncelleme: 23 Kasım 2015 / 08:26

Başbakan Ahmet Davutoğlu, DAEŞ'e operasyon yapılıyor diyerek Türkmen sivillere saldırılmaması gerektiini söyledi.

Türkmenler'in konunması için gerekli diplomatik tedbirleri alacaklarını ifade eden Davutoğlu, "Yaşananların sorumlusu MİT TIR'larına operasyon düzenleyenlerdir" diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu, Meclis'te gazetecilerin sorularını cevapladı.

Suriye'de terör faaliyetlerine karşı Türkiye'nin gereken tedbirleri alacağını söyleyen Davutoğlu, Bayırbucak'ta herhangi bir DAEŞ tehdinin bulunmadığını ifade etti.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

"Rus Büyükelçisi'ni çağırarak bu konudaki kaygılarımızı kendilerine aktardık. DAEŞ'e operasyon yapılıyor diyerek Türkmenlere sivillere saldırılmamalıdır. Biz kardeşlerimizin korunması için gerekli tedbirleri diplomatik anlamda alırız. BM ile temaslarımız sürüyor. Mülteci durumunu ele aldık. Ayrıca dediğim gibi Bayırbucak Bölgesi'ndeki kardeşlerimizin kendi öz vatanında korunması için her türlü tedbiri bu alanda aldık, alma talimatını da verdik.

"SORUMLUSU MİT TIR'LARINI DURDURANLARDIR"

Bazı eleştiriler duyuyorum. MİT tırlarına yönelik operasyon yapanlar bugünkü bu katliamlardan sorumlu olan çevrelerdir. O günlerde devlet mahremiyeti içerisinde Türkmen kardeşlerimizin muhafazaları için yaptığımız yardımlara dönük operasyon yapanların da arkalarında hangi güçler olduğunu bu tabloda görüyoruz.

Ayrıca Kobani'deki katliama sesini yükseltenlerin şimdi neden sessiz kaldığını da sormak lazım.
Meselemiz insani bir meseledir. Ecdaddan gelen bir emanettir. Elimizden gelen her tedbir alınacak. Türkmenler bir taraftan DAEŞ'e karşı savaşıyorlar, dün iki köyü aldılar. Diğer tarafta da Bayırbucak hattında da rejime karşı savaşıyor. Ümit ederiz ki Suriye sınırları birgün barış sınırları olur. Türkiye bu konudaki politikasını her zamanki gibi devam ettirecektir."

bırak şimdi bunları
 // enver
Artık daha cesur adımlar atmanın zamanı gelmedi mi?...
23 Kasım 2015 Pazartesi 13:35
1
 // 1
o konu için gerekeni yapıyorsunuz zaten şimdi sorumlu suçlu arama zamanı değil Türkmenler e destek olma zamanı. .....
23 Kasım 2015 11:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler