YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkmen Nine Erdoğan'a seslendi: Söyleyin Türkiye'nin Beyi'ne...
Esed, Rusya ve İran'ın yoğun saldırılarına maruz kalan Bayırbucak Türkmenleri gözünü Türkiye'den ayırmıyor. Bir Türkmen nine gözyaşları içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Ninenin Erdoğan için 'Türkiye Beyi' ifadesini kullanması dikkat çekti.
Türkmen Nine Erdoğan'a seslendi: Söyleyin Türkiye'nin Beyi'ne...
27 Kasım 2015 / 07:29 Güncelleme: 27 Kasım 2015 / 07:35

Suriye'de gayri meşru bir güç durumunda olan Esed, Rusya ve İran'ın desteğiyle Bayırbucak Türkmenlerine saldırırken, bu saldırıdan en büyük zararı Türkmen köyleri görüyor. 

DAEŞ bahanesiyle vurulan köylerdeki Türkmenler Rusya ve Esed ittifakıyla Türkmenlerin bölgeden çıkarılmak istendiğini söylüyor. 

Köylere yapılan vahşi saldırılar nedeniyle en büyük korkuyu yaşayanlar ise çocuklar ve yaşlılar oluyor. 

Bölgede bu zulmü yaşayan Bayırbucak Türkmeni yaşlı bir kadın ise yaşadıklarını ağıt halinde dile getirdi. 

TÜRKMEN NİNE GÖZYAŞLARI İÇİNDE ERDOĞAN'A SESLENDİ: SÖYLEYİN TÜRKİYE'NİN BEYİ'NE...

Ağıt yakarken gözyaşlarını tutamayan yaşlı Türkmen nine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "Türkiye Beyi" diye bahsederek yardım istedi. 

Türkmen nine, "söyleyin de Türkiye'nin Beyi'ne bize yardımlarını yollasın. Silah salsın, kuvvet salsın, milletimizi kurtarsın. Canlar gidiyor, körpe kuzular meydanda kaldı" ifadelerini kullandı.

 

 // HAKKI MEMIS
EY GÜZEL ALLAHIM BU CUMA GÜNÜNÜN YÜZÜSUYU HÜRMETINE ISLAM ALEMININ BIRLIK OLUP YERYÜZÜNE HAKIM OLMASINI NASIP EYLE.AMINN...
27 Kasım 2015 11:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler