YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'yi karanlığa gömen saldırı seçim provası çıktı
31 Mart'ta Türkiye'yi karanlığa gömen saldırı, seçim provası çıktı. 7 Haziran'da sandığı esir edecek plan deşifre edildi.
Türkiye'yi karanlığa gömen saldırı seçim provası çıktı
01 Haziran 2015 / 08:22 Güncelleme: 01 Haziran 2015 / 09:07

Türkiye'de 31 Mart 2015 günü elektrik sistemi adeta tamamen çökerken ülkenin her noktasında elektrikler kesilmiş ve hayat durma noktasına gelmişti. Ulaşımdan sağlığa kadar milyonlarca insan bu durumdan etkilenirken bütün Türkiye "Elektrik ne zaman gelecek?" sorusunu saatlerce sormuştu. Uzun süren çalışmalar sonucu elektrikler verilmeye başlanmıştı.

31 Mart senaryosu

Türkiye'yi hayrete düşüren elektrik kesintilerinin ardından siber saldırı iddiaları ortaya atılmış, ancak resmi ağızlardan tam olarak doğrulanmamıştı. Yapılan açıklamalarda elektrik kesintilerinin nedeninin Avrupa Dağıtım Ağı'nda meydana gelen bir arıza nedeni ile olduğu ifade edilmişti. Yaklaşan 7 Haziran Genel Seçimleri öncesinde ise istihbarat kaynaklarının elde ettiği çok önemli bilgeler ve gelişmeler hükümeti harekete geçirdi.

Elde edilen bilgilere göre, 7 Haziran Genel Seçimleri akşamı oy verme işlemlerinin bitmesinden sonra oy sayımlarına geçildiğinde 'Karanlık Senaryo'nun devreye sokulacağı öğrenildi. Aralarında uluslararası istihbarat örgütleri, bunun yanı sıra çeşitli terör örgütleri ve Türkiye'de bulunan işbirlikçilerinin uygulayacakları karanlık senaryo planına göre önce Türkiye'yi elektrik güç noktalarına 31 Mart'ta olduğu gibi siber saldırı yapılarak elektrikler kesilecek.

Sonra da Yeni Türkiye'nin yükselişini engellemek için özellikle AK Parti'ye çok oy çıkan yerlerde sandıklara el konulacak. Senaryonun en can alıcı saldırısı ise seçim kurullarına yapılacak. İlçe ve il seçim kurulları ile il seçim kurullarının bilgisayarlarına yapılan siber saldırlar ile sistem çökertilecek ve seçim sonuçları ile oynanacak.

Türk siber takımı çağrıldı

Tüm bu gelişmeler ve bilgiler üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatı ile başta MİT olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat birimleri harekete geçirildiği ve tedbirler alındığı öğrenildi. Türkiye'nin olaysız, sakin ve şaibesiz bir seçim geçirmesi için Çin ve Japonya'dan siber saldırı konusunda uzman Türk mühendislerin Türkiye'ye çağırıldığı da belirtildi. Buna göre uzman Türk bilişimciler elektrik ve seçim noktalarına yapılacak siber saldırılara karşı sistemleri güçlendirerek önlemler aldı.

Sandığa darbe yapacaklardı

Karanlık güçler seçim merkezlerindeki bilgisayarlara girerek, sonuçları dijital olarak değiştirmeyi hedefliyor.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler