YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türkiye'yi cacıkistan mı yapacaksınız?'
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın 'Lazistan' ifadesini kullandığını belirterek, "Türkiye'yi cacıkistan mı yapacaksın? Kürdistan fikrine Karadenizlileri niye meze yapmak istiyorsun?" dedi.
'Türkiye'yi cacıkistan mı yapacaksınız?'
01 Nisan 2013 / 18:24 Güncelleme: 01 Nisan 2013 / 18:28

Vural,TBMM'de düzenlediği basın toplantısında İmralı sürecini eleştirdi. Milletin, aptal yerine konulmaması gerektiğini belirten Vural, "Yetti artık. Sermayeniz yalan olmuş. Yalanı da sat sat bitmez" dedi. Terör örgütünün, Başbakan ve Hükümet'in elinde siyasallaştığını, etnik bölücülük ve PKK'nın, AK Parti'nin himayesinde meşrulaştığını savunan Vural, Hükümet'in başlattığı sürecin, küresel güçler tarafından bölgenin yeniden tanzimine yönelik küresel bir proje olduğunu iddia etti. AK Parti ile İsrail'in anlaştığını öne süren Vural, bu anlaşmanın 4 parçalı Kürdistan'ın oluşturulması olduğunu söyledi. Vural, "Başbakan yedi düvelin dayatıp, barış diye pazarlayamadığı Sevr'i, eyaletler adı altında millete hazmettirmek istiyor. Başbakan siyasi Lawrence görevi yapıyor. Bu milleti 'PKK bölemez, bin 400-bin 500 adam nasıl bölecek? Bölerse çoğunluk iradesi böler, çözüm adı altında böler" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın bir açıklamasında Lazistan ifadesini kullandığını belirten Vural, şunları söyledi: "Şu adama bak. Ne yapacaksın? Türkiye'yi sen cacıkistan mı yapacaksın? Şu zihniyete bak. Kürdistan fikrine Karadenizlileri niye meze yapmak istiyorsun? Karadenizliler Türk milletinin birlik ve bütünlüğü üzerine titrerler. Şimdi Karadenizlileri, Lazistan altında Kürdistan'ı meşrulaştırmak için araç olarak kullanıyor. Yakında o Karadenizliler seni ayaklarının altına alır. Yarın öbür gün Ermenistan olsun diyecek. Karar vermiş beyefendiler; 'Sevr yapamadı ben yapacağım' Bülent Arınç, süreçle ilgili 'ya tutarsa' diyor. Kumarbaz olmuşlar, mezarlık kumarcısı. Millet ve devlet hayatında kumar oynuyorlar. Mehmet Ali Şahin de kendini gösterecek ya... Hodri meydan sana. Madem halk destekliyor diyorsunuz. Ey Şahin, Başbakanını al bir yanına, öbür yanına BDP'lileri, ister çözüm ortağın Karayılan'ı getir, Öcalan'ı da al yanına. Yüreğin yetiyorsa hadi Karabük'te, hadi Ankara'da miting yap. Sizde biraz yürek varsa, barış ortaklarınızla birlikte, 'barıştık, anlaştık' diye miting yapın.

Bu millete bölücülük zehrini narkozla vermekle görevlendirilmiş siyasetçisiniz. Amacınız bu. Dışarıdan bu zehri verirsem millet uyanır, içeriden verirsem milleti uyandırmayız diyerek, milletin içinden gibi gözüküp sırtından hançerleyen zihniyete sahipsiniz. Bunlar siyasi soyka. Rahmetli olan değerli şahsiyetlerin isimlerini, kendi fitne ve fesatları için kullanıyorlar. Kirli, pis düşüncelerinize Alparslan Türkeş'i kullanıyorsunuz. Haddinizi bilin? Siz değil misiniz Erbakan'ı arkadan hançerleyenler?" Akil Adamlar Komisyonu ile ilgili soru üzerine Vural, "Bu millete hazmettirecekler. Zehiri millete için çalışacaklar" dedi.

İHA

Etiketler: , , ,
DİLİN KEMİĞİ YALANIN VERGİSİ YOK !
 // BATUHAN
Vur'al lar,öldürecek ler ve ölecek ler.Bunların takımı topluluğu ve muhteviyatları bu.Şeytan bile bunların yanında bu kadar lüzumsuz laf üretemez ve bunların şerrinden arkasına bakmadan kaçar....
02 Nisan 2013 Salı 09:11
18:48
 // Papağan Necmi
La bunlar başka laf bilmiyorlarmı? Ölün kardeşim size ölmeyin diyenmi var? Tavşan dağda yaşıyor diye, dağın hakimi mi olacak? Kurt kuzuyu yiyecek diye, Kangallar bakıp kalacakmı? Bu ülke sahipsiz değil ve kurda kuşa da yem etmeye hiç niyetimiz yok! Bayrak da bizim, vatan da! Öle sizin tekeliniz de değil bunlar....
01 Nisan 2013 18:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler