YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'yi bir avuç caniye bırakmayız
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 'Bu coğrafya bir avuç caninin, katilin inisiyatifine terk edilecek, eline bırakılacak bir coğrafya hiçbir zaman olmadı.
Türkiye'yi bir avuç caniye bırakmayız
20 Ağustos 2011 / 22:19 Güncelleme: 20 Ağustos 2011 / 22:25

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Bu coğrafya bir avuç caninin, katilin inisiyatifine terk edilecek, eline bırakılacak bir coğrafya hiçbir zaman olmadı bundan sonrada olmayacak'' dedi.

Karadeniz Sanayici ve İş Adamları Derneğince (KASİAD)düzenlenen geleneksel iftar programında konuşan Bakan Kılıç, Türk Milleti'nin büyük bir imtihandan geçtiğini söyledi.

Geçtiğimiz gün Amasya'nın Merzifon ilçesinde bir şehit cenazesine katıldığını belirten Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

''Dün, Diphacı köyünde Merzifonlu bir astsubay şehit delikanlımızı ebediyete uğurladık. Bir gün önce de Kırıkkale'de yine bir şehit cenazesine katıldım. Türkiye ne zaman zincirleri kırıyor olsa, Türkiye ne zaman önündeki engelleri bir bir açıyor olsa, Türkiye ne zaman geleceğe güvenle bakıyor olsa mutlaka hainler tetiğe asılmıştır. Bu coğrafyanın kaderi budur, ama bu kader sonsuza denk sürecek değildir. Terörle mücadelemiz amansız bir şekilde devam edecek. Birileri bunu istismar edecek, birileri yapılması gerekenleri yapılmıyormuş gibi gösterecek bunu da biliyoruz.''

-''MORAL BOZMAK YOK, TAKATTEN KESİLMEK YOK''-


Birilerinin terörle mücadeleden, bazılarının da bizatihi terörün varlığından beslendiğine dikkat çeken Kılıç, ''Onu da biliyoruz, ama bildiğimiz bir başka şey daha var. Bu coğrafyada yaşayan millet, Türk Milleti'dir ve bu milletin kuvve-i maneviyesi saldırılarla zayıflayacak kadar hafif değildir, basit değildir. Bunu da herkese göstereceğiz. Bu nedenle moral bozmak yok, takatten kesilmek yok. Enseyi karartmak yok. Bu coğrafyada yaşamanın gereği her zaman mücadeleye hazır olmaktır. Biz bunun gereğini biliyoruz ve bunun gereğini yerine getirmeye de devam edeceğiz'' diye konuştu.

Polisin ve askerin her zeminde, her şekilde hainlere,bölücülere, küresel güçlerin ihanet şebekelerine ve cinayet örgütlerine karşı her daim dikkatli şekilde vazifesini yapmaya hazır olacağını vurgulayan Bakan Kılıç, ''Hükümetin ve devletin bütün birimleri, hainlerle mücadele etmek için milletimizin bütün kaynak ve imkanlarını her an seferber tutacaktır. Bundan yana endişeniz ve tereddütünüz olmasın. Bu coğrafya bir avuç caninin, katilin inisiyatifine terk edilecek, eline bırakılacak bir coğrafya hiçbir zaman olmadı bundan sonra da olmayacak. Biz buna yürekten inanıyoruz.'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler