YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye’ye karşı topyekün, örtülü bir savaş başlatıldı"
A Haber’de usta televizyoncu Can Okanar moderatörlüğünde yayınlanan “Anlatılmamış Öyküler”e bu hafta Gazeteci-Yazar Dilipak’ın açıklamaları damgasını vurdu.
"Türkiye’ye karşı topyekün, örtülü bir savaş başlatıldı"
20 Ocak 2014 / 20:58 Güncelleme: 20 Ocak 2014 / 21:13

17 Aralık sürecinin ardından yaşanan gelişmelerin, çözüm sürecine yansımasının ve yeni yargı paketinin masaya yatırıldığı, Prof. Dr. Ergün Yıldırım ile Yrd. Doç. Dr. Levent Korkut’un da konuk olduğu programda konuşan Dilipak, çarpıcı bir iddiada bulunarak “Türkiye’ye karşı topyekün, örtülü bir savaş başlatıldı” dedi. Dilipak’ın açıklamaları şöyle:

“Böyle bir skandal olabilir mi?”

“Türkiye’ye karşı bir operasyon yönetiyorlar. Bugün Adana’da yaşanan da yine böyle bir skandaldı. MİT’in kamyonunu durduramazsınız. Savcı bu kamyon MİT’e mi ait Başbakan’a sorar, güvenmiyorsa Cumhurbaşkanı’na sorar.

Aslında İçişleri Bakanlığı’nın veya MİT Müsteşarlığı’nın bu konuda tamam demesi… Vali geliyor, birileri basını gönderiyor. Vali, jandarma, savcı, milletvekilleri geliyor. Türkiye’de bir entelijansiya devletin istihbarat örgütüne karşı yasaları hiçe sayarak operasyon yapabiliyor.

Oradaki Türkmenler kardeşlerimiz, orada iç savaş var. İstihbaratımız orada. Bunlar oraya pikniğe gitmiyorlar herhalde. Herkesin silahlı olduğu bir ortamda herhangi bir askeri aracı durdurabilir misin?

O bölgeye giden MİT ne ile gidecek? Dinleme cihazları, mayın arama cihazları, telsiz haberleşme cihazları, jammerler götürecek. Kendini gizlemek için. Mikro radar sistemleri götürecek. Elemanlarının silah ve mühimmat ihtiyaçlarını karşılayacak.

Eğer bir istihbarat varsa niye kaynağında, çıktığı anda ya da yükleme yapılan yerde durdurmuyorsun? Yükleme yapılan askeri bir depoysa böyle bir skandal olabilir mi?

İstihbaratı yapıyorsun, kamyonu otoyolda 300 polisle falan. Yurt dışından geliyorsa gümrükte durdurursun değilse kaynağında durdurursun. Böyle yapılmıyor.

Türkiye’ye karşı topyekun, örtülü bir savaş başlatılıyor. Türkiye’nin gündemi bloke edilmeye çalışılıyor. Türkiye’ye para girişi engellenmeye çalışılıyor. Para kaçışı hızlandırılmaya çalışılıyor. Türkiye’nin uluslararası insani yardımları şaibe altına alınmaya çalışılıyor. “

21:35
 // Ademoglu
Allahın yardımı olmadan türkiye bu girdapdan çıkamaz Ondan dua ile yardım dilemeliyiz düşman çok güçlü...
20 Ocak 2014 21:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler