YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'ye karşı çirkin propaganda
DAEŞ'in Kobani baskınından sonra Türkiye'ye karşı saldırı başlatıldı. YPG bile IŞİD'in Türkiye'den gelmediğini söylerken HDP yine Türkiye'yi suçladı. Sosyal medya üzerinden başlatılan hain kampanya ise büyük tepki gördü.
Türkiye'ye karşı çirkin propaganda
25 Haziran 2015 / 18:08 Güncelleme: 25 Haziran 2015 / 18:36

Bugün Kobani'de DAEŞ militanları tarafından gerçekleştirilen ve 35 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayların ardından Türkiye karşıtı çirkin saldırı başlatıldı. 

Militanların Türkiye üzerinden Kobani'ye geçerek kanlı saldırıyı gerçekleştirdikleri iddiasını atan Esed rejimine Türkiye'deki sempatizanlarından da destek geldi. Bazı basın yayın organları ve Türkiye düşmanları, sosyal medya üzerinden yine provokasyon peşinde.

YPG: IŞİD Türkiye'den girmedi

YPG Sözcüsü Halil, saldırganların Türkiye'den girdiğine dair bir suçlamaları olmadığı, IŞİD militanlarının ilçeye batı ve güneyden sızdıklarını ifade etti.

HDP yine Türkiye'yi suçladı

HDP'den ise konuyla ilgili provakatif açıklamalar geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, IŞİD'in Türkiye üzerinden Kobani'ye geçtiğini iddia etti, partililer Twitter'da da #TerroristTurkey hastag'i açtı.

rs1-331.jpg

rs2-085.jpg

Dışişleri: Elimizde görüntü var

Bu iddialardan kısa süre sonra açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, IŞİD militanlarının Kobani'ye Türkiye'den girdiği iddialarını yalanladı. Bilgiç, "Elimizde görüntü var. IŞİD militanları Cerablus üzerinden geçti" dedi.

7 kamyon militan 200 km yol katetti

Gazeteci Ardan Zentürk de teröristlerin Cerabrus'tan geçtiğine dair bilgileri Twitter'dan paylaştı.

rs3-029.jpg

 // Cengiz
Onları o meclise getiren ve kendi amaç çıkarları için onlara oy verenlere yazıklar olsun...
25 Haziran 2015 21:24
 // izmirli
bu kadin da hala bilmem es baskanmis da vay vay! Ne yahu bu, bize terorist diyecek, bir de bu memleketin ekmegini yiyecek, Haram olsun, bunlara hadd'lerini bildirmeyenlere Yaziklar olsun,...
25 Haziran 2015 19:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler