YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'ye alınmayan Alman gazeteci bakın kim çıktı
Türkiye'ye alınmayan Alman gazeteci bakın kim çıktı
20 Nisan 2016 19:10
Türkiye'ye girişine izin verilmeyen Alman Devlet Televizyonu ARD için çalışan Volker Schwenck'in PKK'ya destek veren mesajları ortaya çıktı.

Alman kanalı ARD için çalışan Mısır'da temsilcilik yaparken Türkiye'deki Suriyeli mültecileri haber yapmak için Türkiye'ye gelen gazeteci Volker Schwenck, pasaport kontrolü sonrası geri gönderilmişti.

Resmi açıklamada Alman gazetecinin güvenlik gerekçesiyle ülkeye alınmadığına dikkat çekilmişti.

KİM BU VOLKER SCHWENCK?

Mısır temsilciliği yapmasına rağmen son 2 yıldır Türkiye sınırında PYD işgalinde tutulan Suriye topraklarında görev yapan bir isim.

Schwenk, Suriye'den defalarca canlı yayın yapmış ancak ilginçtir yayın için seçtiği yerler PYD terör örgütünün işgalindeki Kobani, Afrin gibi bölgeler.

PKK-PYD İLE İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Kobani'de enkaz arasında canlı yayın yaparken, yanında durduğu bir direğin üzerinde PYD'nin silahlı kanadı olan YPG terör örgütünün ismi yazılı.

Bununla birlikte Alman gazetecinin twitter mesajlarında da PKK-PYD'yle ilgili paylaşımlar dikkat çekiyor.

Mesela 10 Eylül 2015'te Kobani'deki yayınlarıyla ilgili yazdığı twitter mesajında, "Kandil'den Kobani'ye tüm Kürtler hem DAEŞ ile hem de gelecekleri için savaşıyor" diyor.

MERKEL TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Almanya Başbakanı Merkel'in Türkiye'ye kabul edilmemesiyle ilgili olarak "endişeyle takip ediyoruz" dediği gazeteci, PKK terör örgütünün merkezi olan Kandil ile PYD terör örgütünün işgalindeki Kobani'yi bir tutan görüşe sahip.

 

Bunlar gerçekten gazeteci mi sanıyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Ey TÜRK MİLLETİ VE TC.DEVLETİ;gerçekten sizler bu gibileri gazeteci mi olduğunu sanıyorsunuz?,Bunun gibiler gerçekte gazeteci kimliğine bürünmüş,Amerika'da,İngiltere'de psikolojik harekât Kolordusunda,asimetrik psikolojik harekât,asimetrik psikolojik harb kursları almış ve toplum bazında çok iyi derecede karşı psikolojik harekât yapabilen psikolojik harekât ajanlarıdır.Bunlar karşı Devletlere karşı gazeteci kimliği ile O Devletin yöneticilerine karşı toplumsal bazda devlete karşı harekât yapar...
20 Nisan 2016 Çarşamba 19:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler